SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer tarih verdi! Gelecekte beklenenleri bir bir sıraladı...

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 16:07
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 13:49
https://gazetebanka.com/
Ünlü ekonomist Selçuk Geçer tarih verdi! Gelecekte beklenenleri bir bir sıraladı...

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimli süreç dünya piyasalarında ekonomik olarak dolar fiyatlarını beklenmeyen seviyeye ulaştırıyor. Yükseliş her gün artarak devam ederken ünlü ekonomist konu üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ekonomist Selçuk Geçer:“Doları kimse durduramayacak 18 TL'nin üzerine çıkaracak.” Önümüzdeki Süreç Olumlu Gözükmüyor! Ünlü ekonomist piyasaların geldiği son noktada dolar kuru üzerine yükseliş tahminini açıkladı. Süreçte yatırımda bulunmak isteyen kişilere yönelik ülkenin geleceği son noktaya dikkat çekerek bazı uyarılarda bulundu.

Dünyada yaşanan savaş krizinin Türkiye'yi önümüzdeki süreçte olumsuz bir şekilde etkileyeceğini ve hamlelerin buna göre yapılmasını gerektiğini söyleyen Selçuk Geçer, analizini veriler ışığında takipçileri ile paylaştı. "Zamların Sebebi Bütçe Açıkları!"

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı enflasyon oranlarını beklenmeyen seviyeye çıkardı. Pek çok sektöre yönelik zamlar peş peşe gelirken döviz kuru yükselişini tüm hızı ile sürdürmeye devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar kuruna yönelik tahminlerinde; “Önümüzde 1.5 - 2 aylık süreç daha var!” diyerek yaptığı analizleri şu şekilde açıkladı: “Akaryakıta yönelik yapılan zam oranları için petrol fiyatlarındaki yükseliş sebep olarak gösteriliyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu borçlanma sürecinde oluşan bütçe açıkları ana sebeptir. Her ne kadar yükselişini sürdüren dolar kuruna yönelik baskılama yöntemleri kullanılmaya çalışılsa da bu durum sonuçsuz kalacak. Yapılan bu baskılamalar Merkez bankasındaki rezervlerin daha da dibe çökmesine neden oluyor. Bu durum yeni zamların oluşmasını tetikliyor” diyerek sözlerini ifade etti. "Ekmek Yeniden Zamlanacak!" “Piyasaların gelinen durumuna bakıldığında uygulanan hamleler fiyatlara yönelik artışların hızını kesmeden devam edeceğini gösteriyor” diyen Selçuk Geçer “Bugün neredeyse aldığımız her ürün zamlı hale geldi” diyerek sözlerine ekledi.

“Türkiye'de ithal edilen ürünler önümüzdeki süreçte artış gösterecek. Ekmek önümüzdeki aylarda yenilenmiş zamlarla yeniden gündeme gelecek” dedikten hemen sonra “Fark edilmiyor mu? Yoksulluk sınırımız asgari ücretin üzerine çıkmış durumda. Asgari ücrete yönelik yeni zam yapıldı fakat gelinen bu durumda 2 ay bile sürece dayanamadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Gazete Banka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman görüşü ve yorumlarıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.