SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünlü CEO'dan şaşırtan BTC beklentisi! Bitcoin 500 bin dolara ulaşabilir! Altcoinler hızını alamayacak!

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2022 16:08
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2022 15:02
https://gazetebanka.com/
Ünlü CEO'dan şaşırtan BTC beklentisi! Bitcoin 500 bin dolara ulaşabilir! Altcoinler hızını alamayacak!

Galaxy Dijital CEO'su Mike Novogratz, kripto para birimi Bitcoin üzerine çarpıcı bir tahminde bulundu. Ünlü kripto milyarderi tarafından öne sürülen Bitcoin tahmini önümüzdeki 5 yılı kapsıyor. Novogratz’a göre eğer beklenen rakama ulaşılmazsa döngüde bir kırılma yaşanacağını düşünüyor. Novogratz büyük çaplı Bitcoin tahmininin arka planında, her alanda görülmeye başlanan ve viral hale gelen Bitcoin para birimi yer alıyor. "BTC 500 Bin Dolara Ulaşacak!" Merkeziyetsiz para birimleri içerisinde yer alan Bitcoin ünlü milyarder ve CEO Mike Novogratz’a göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde 500 bin doları görebilecek. BTC üzerine yapılan tahminde kripto para birimleri içerisinde en popüler duruma gelmiş olması sebep gösteriliyor. Novogratz’a göre hükümet tarafından kontrol edilemez bir durumda bulunan BTC değerli madenler elmas ve altın ile karşılaştırılacak seviyede bulunuyor. İstenen Seviyeye Ulaşılamazsa Kırılma Evresine Girebilir!

Mike Novogratz gelinen noktada Bitcoinin, 1990 yılı sonrasında gelişen internet çağı ile daha da büyüdüğünü vurguladı. Mike Novogratz sözlerini: “Bu durum her yerde viral hale geldi. Bunu görebiliyorum” şeklinde ifade etti.

Belirli bir noktaya geldikten sonra BTC’nin hızını artıracağını düşünen Novogratz, düşündüğü dönüm noktasına ulaşılmadığında bir benimseme döngüsüne girerek kırılma yaşayacağını da kabul ettiğini ifade etti. FED Kararları BTC'yi Etkileyecek! Gelinen noktada FED toplantısı neticesinde alınacak kararlar da göz önünde bulundurulduğunda kripto para birimlerinde bir düşüş eğilimi söz konusu olabilir. BTC milyarderi Novogratz 2022 yılı başında Bitcoin'e yönelik tahminleri doğru bir şekilde sonuçlanmıştı. Konu üzerinde Novogratz, “Bitcoinin duraklama seviyesine kadar agresif bir toparlanma sürecine gireceğini düşünmüyorum” şeklinde sözlerini ifade etti. Altcoinler Hızlı Büyüme Sürecinde Novogratz’a göre Bitcoin ile aynı seviyede işlem hacmine sahip Nasdaq teknoloji endeksi belir belirli bir süre baskı altında bulunacak. Konuşmasında yalnızca Bitcoin değil Alt Coinlere yönelik de açıklamalar bulunuyordu. Takas edilemeyen Tokenler ya da Alt Coinler için hızlı bir büyüme sürecine girildiğine dikkatleri çekti. Novogratz: “Süreçte duraklamalara neden olabilecek bazı engeller hala bulunuyor” diyerek ekledi.

Gazetebanka.com yatırım tavsiyesi vermez. Kripto para haberlerinin kaynağı uzmanların açıklamalarıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.