SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünlü analist 500 bin dolar Bitcoin fiyat tahminini kısa vade için güncelledi: BTC 100 bin dolar hedefi erişilebilir!

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 23:33
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 23:33
https://gazetebanka.com/
Ünlü analist 500 bin dolar Bitcoin fiyat tahminini kısa vade için güncelledi: BTC 100 bin dolar hedefi erişilebilir!

Bitcoin önderliğinde yeniden atağa kalkan kripto para piyasasında yüzler gülüyor! Analistler de Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sonrası yaşadığı geri çekilmeden güçlü çıkan BTC için astronomik hedef fiyatları ile yeniden sahnede yerini alıyor. 4 ila 5 yıllık süreçte 500 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahmini ile dikkatleri üzerine çeken Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, geçmişteki duruşunu değiştirmedi ve kısa vade için de BTC tahminini paylaştı. Analiste göre Bitcoin kısa vadede 100 bin dolar hedefi oldukça erişilebilir! 500 BİN DOLAR BTC FİYAT HEDEFİNİ YİNELEDİ ZCrypto haberine göre Scaramucci, Magnifi’de Melissa Francis ile yaptığı röportajda geçmişte paylaştığı 500 bin dolarlık fiyat hedefini yineledi ve tahmininin arkasında durduğunu ifade etti. Hatırlanacağı üzere Ocak ayının sonunda Kitco News ile yaptığı röportajda Scaramucci, 500 bin dolar BTC beklentisinin 4 ya da 5 yıl içine mümkün olacağını belirtmişti.

Analist, Bitcoin’in benimsenmesinin henüz yolun başında olduğunu ifade ederek hodlers’a dikkat çekti! Önümüzdeki dönemde uzun vade Bitcoin yatırımcılarını volatilite konusunda uyaran Scaramucci, “Bitcoin’in yüzde 50’yi aşan düşüşle çökeceği zamanlar olacak. Uzaklaştırıp uzun vadeli grafiğe ve benimseme hikayesine bakmaya istekliyseniz, Bitcoin’in yarım milyon dolara ulaşabileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı. BITCOIN BU YIL 100 BİN DOLARA GELEBİLİR Son röportajında bir adım ileri giderek kısa vadede Bitcoin’i yorumlayan Scaramucci, 100 bin dolar fiyat hedefinin olası olduğunu düşünüyor. Analist, Bitcoin bu yıl 100 bin dolar olur mu sorusuna, “Bu yıl gelebilir mi? Evet. İki yılda oraya varma ihtimali var mı? Bundan çok eminim. Ancak burada düzenleyici bir bakış açısıyla yapacak işlerimiz var.” ifadeleri ile en azından 2 yıllık periyoda dikkat çekti. ORTALAMA YATIRIMCILAR İÇİN BTC STRATEJİSİ PAYLAŞTI Scaramucci, BTC’nin hedefe gidebileceğine inansa da mevcut politik rüzgarı ve pandemiden çıkış sürecini göz ardı etmeyi ihmal etmiyor. Bu nedenle ortalama yatırımcılar için “Ortalama dolar maliyeti ve her ay biraz satın alım” tavsiye ediyor.

Perakende yatırımcılara seslenen Scaramucci, bu yatırımcıların kendilerini rahat hissedecekleri bir tutarı BTC’ye yatırmalarını tavsiye ediyor. Bu oranı yüzde 1 ila yüzde 4 arasında belirten Scaramucci, “Blockchain ve kripto para birimine az yatırım yapmak veya sıfır yatırım yapmak bir hata olur” ifadelerini kullanarak kurulacak dengenin önemine değiniyor. Scaramucci ayrıca, Skybridge fonlarının yüzde 4’ünün Bitcoin’e yatırıldığını da röportajına ekleyerek önerisini şirket olarak takip ettiklerini de belirtmektedir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.