SON DAKİKA
Hava Durumu

Üniversite tercihi yapacaklar için yüksek maaşlı işler sıralandı: Yüksek maaş garantili işler hangi bölümlerden çıkıyor?

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2022 01:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2022 16:10
https://gazetebanka.com/
Üniversite tercihi yapacaklar için yüksek maaşlı işler sıralandı: Yüksek maaş garantili işler hangi bölümlerden çıkıyor?

2022 YKS sonuçları açıklandı. ÖSYM yapılan açıklamanın ardından yerleştirme başvuruları için üniversite kontenjanları ve başarı puanlarını kılavuzunda yayınladı. İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Türkiye'de iş bulması kolay bölümler raporlandı. En çok para kazandıran geleceğin mesleği olarak görülen yüksek maaşlı işler belli oldu. İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ EN PRESTİJLİ MESLEĞİ BELİRLEDİ! 5 Ağustos tarihinde son bulacak olan YKS tercih aşamasında öğrenciler üniversite araştırmalarına devam ediyor. En yüksek maaşlı mesleklerin ne olduğu, gelecekte en çok para getirecek olan popüler meslekler de öğrencilerin gündeminde bu konuya kaynaklık oluşturmak için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından bir rapor yayınlandı. Raporda Türkiye'de iş bulması, atanması kolay meslekler hangileridir? sorusunun cevabının bulunabileceği bir liste yer alıyordu. EN GÖZDE MESLEKLER HANGİLERİ OLDU?

İnsan Kaynakları Ofisi tarafından açıklanan rapor içerisinde sağlık sektörü ve başta tıp mesleği ön plana çıkıyor. Özellikle dünyanın geldiği noktada salgın hastalık süreci sağlık sektörlerindeki kalifiye eleman ihtiyacı oluşturuyor. Bunun yanı sıra teknolojinin ön plana çıktığı yeni çağda bilişim sektörü ön plana çıkıyor. Özellikle yapay zeka ile ilgili meslek dalları ve yazılım popüler meslekler arasında yerini alıyor. VERGİ UZMANI 13 BİN TL ALIYOR! Popüler meslekler meslek gruplarının başında vergi uzmanı geliyor. Türkiye'de vergi uzmanlığı yapan bir kişinin en yüksek maaşı 13.080 TL iyi buluyor.

En düşük vergi uzmanı maaşı ise 7540 TL'den başlıyor. YAZILIM HER ÇAĞDA REVAÇTA! Günümüzün trend mesleği haline gelen bilişimin gözde parçası yazılım mühendisleri ise talep gören meslek grupları arasında alanında yerini aldı. Kalifiye ve belirli bir kademeye gelmiş olan yazılım mühendisi en yüksek 20.050 TL alıyor.

En düşük yazılım mühendisi maaşı ise 5.500 TL'yi buluyor. TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ GÖZDE MESLEKLER ARASINDA! Gıdadan sonra 2.sırada yerini alan Tekstil gözde meslekler arasında yerini yitirmiyor. Gelecekte de her zaman için iş bulma garantisi sunan Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olan bir kişi en düşük 5.500 TL maaş alıyor.

Tekstil mühendisi en yüksek maaşı 10.690 TL İKO EN YÜKSEK MAAŞLI MESLEĞİ AÇIKLADI! Türkiye'de iş bulması ve atanması en kolay meslekler arasında ilk sırada yerine tıp alıyor. İnsan Kaynakları Ofisinin yaptığı araştırmada 1.sırada yerini alıyor. Mezun olduktan sonra ilk 6 ay içerisinde %91.5 oranında iş bulma olasılığının yüksek olduğu söylendi. TÜRKİYE'DE YÜKSEK MAAŞLI MESLEKLER Diğer gözde meslekler arasında şunlar yerini alıyor:
 • Avukatlık en yüksek maaş 16.540 TL
 • Medikal doktor maaşı en yüksek 28.710 TL
 • İç mimar maaşı en yüksek 12.980 TL
 • İnşaat mühendisi maaşı en yüksek 15.270 TL
 • Makine mühendisi maaşı en yüksek 14 bin TL
 • Bilgisayar mühendisi maaşı en yüksek 18 bin TL
 • Hemşire maaşı en yüksek 9.350 TL
 • Eczacı maaşı en yüksek 18.320 TL
 • Mimar maaşı en yüksek 22.790 TL
 • Kabin memuru maaşı en yüksek 19.270 TL
 • Pilot maaşı en yüksek 59.130 TL
 • Gıda Mühendisi en yüksek 10.410 TL
 • Psikolog maaşı en yüksek 13.680 TL
 • Diş hekimi maaşı en yüksek 30.530 TL
 • Gazeteci maaşı en yüksek 50.000 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.