SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye İş Kurumu'ndan Duyuru: 15 Yaşın Üzerinde Olup İş Arayanlara Günlük 163 TL Ödenecek!

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2022 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2022 10:29
https://gazetebanka.com/
Türkiye İş Kurumu'ndan Duyuru: 15 Yaşın Üzerinde Olup İş Arayanlara Günlük 163 TL Ödenecek!

Gündelik hayat şartlarını iyiden iyiye ağırlaştıran ekonomik şartlar işgücü yerinde olan hemen hemen her yaş grubunu iş aramaya sürükledi. Gündelik hayatını idame ettirebilmek ve diğer giderlerini karşılayabilmek adına iş arayışı süreçlerini başlatan vatandaşlar, istedikleri işleri bulma konusunda zorlanmaya başladılar.

Ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında geçim derdine düşen vatandaşlara, her dönem olduğu gibi bu dönem de Türkiye İş Kurumu’ndan yardım eli geldi. Geliştirdiği projeler, yayınladığı personel alımı ilanları ve diğer ödeme hizmetleri sayesinde vatandaşlar tarafından yakın takibe alınmış olan kamu kurumu, Meslek Edinme Kursları projesi kapsamında yüzde 50 istihdam garantisi ile günlük para kazanmanın mümkün olduğunu açıkladı. Türkiye İş Kurumu Meslek Edinme Kursları Projesi
Ülke içi işsizlik oranının düşürülmesi konusunda aktif olarak rol alan kamu kurumlarından biri olan Türkiye İş Kurumu, bu kapsamda geliştirmiş olduğu projelerden biri olarak karşımıza çıkan Meslek Edinme Kursları projesini duyurdu. Ayrıntıları İŞKUR’un resmi internet sitesinde bulunan istihdam projesinin yüzde 50 iş bulma garantili olduğu, kurs boyunca ise günlük olarak ücret ödeneceği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye İş Kurumu tarafından geliştirilmiş olan Meslek Edinme Kursları projesi kapsamında kursiyerlere ödenecek olan günlük ücretler, güncel olarak şu şekilde belirlendi:
  • İşsizlere: 163,59 TL
  • İşsiz öğrencilere: 122,69 TL
  • İşsizlik ödeneği alan işsizlere: 81,80 TL
Türkiye İş Kurumu’nun Meslek Edinme Kursları Projesi Başvuru Şartları
Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenmiş olan Meslek Edinme Kursları projesi kapsamında belirlenmiş olan başvuru şartları şu şekildedir:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak
  • Daha önce MEK kapsamında istihdam edilmemiş olmak
  • 15 yaşını aşmış olmak
Türkiye İş Kurumu’nun Meslek Edinme Kursları Projesi Başvurusu
Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenmiş olan Meslek Edinme Kursları projesine, İŞKUR’un resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulan MEK ilanları üzerinden online olarak başvuru yapılmaktadır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.