SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye İş Bankası, faizlerde indirime gitti! Üstelik indirim hem sıfır hem de ikinci el araçlar için! Uzun vadelerle taşıt kredisi için…

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2022 13:28
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2022 13:52
https://gazetebanka.com/
Türkiye İş Bankası, faizlerde indirime gitti! Üstelik indirim hem sıfır hem de ikinci el araçlar için! Uzun vadelerle taşıt kredisi için…

Piyasa faizlerin gitgide yükselmeye başladığı şu günlerde Türkiye İş Bankası, dönemsel ödemeler ile sıfır ya da ikinci el araç almak isteyen vatandaşlara taşıt kredilerine getirdiği faiz indirimlerinin müjdesini verdi. Bu indirimlerin sonrasında pek çok araca kredi sağlayacağını açıklayan Türkiye İş Bankası, birinci el araçlarda aracın bedeli; ikinci araçlarda ise kasko değeri üzerinden yüzde 70’e kadar kredilendirme yapılabileceğini açıkladı. TÜRKİYE İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ NASIL ALINIR? Sıfır kilometre araç alırken genellikle kefil şartı aramayan, bunun yerine rehin şartı ile kredi sağlayan Türkiye İş Bankası, ikinci el araçlarda da rehin özelliğiyle ile yani taşıtın ipoteği ile kredi sağlıyor. İkinci el araçlarda kasko bedelini ele alan Türkiye İş Bankası, sıfır araçlar da ise nihai fatura değeri üzerinden kredi sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra ikinci el araç kredilerinde kefil de isteyen Türkiye İş Bankası, taşıt kredilerinin faiz oranlarını yüzde 2,05’ten başlatıyor. Öte yandan Türkiye İş Bankası, araç değerinin 400 bin TL’ye kadar olması halinde araç bedelinin yüzde 70’ini; araç değerinin 400 bin 1 TL ile 800 bin TL arasında olması halinde araç bedelinin yüzde 50’sini; araç değerinin 800 bin 1 TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında olması halinde araç bedelinin yüzde 30’unu; araç değerinin 1 milyon 200 bin 1 TL ile 2 milyon TL arasında olması halinde ise araç bedelinin yüzde 20’sini kredi olarak karşılıyor. TÜRKİYE İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİR?

Türkiye İş Bankası, taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlardan birtakım belgelerin sağlanmasını istiyor. Bu belgeler arasında; taşıt kredisi başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösterir belge gibi belgeler yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra sıfır araçlar için taşıta ait proforma faturasını isteyen Türkiye İş Bankası, ikinci el araçlar için ise satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi’ni talep ediyor. TÜRKİYE İŞ BANKASI, TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRESİ NE KADAR? Türkiye İş Bankası, taşıt kredilerini vadelendirirken sıfır araçlarda nihai fatura değerini; ikinci el araçlarda ise kasko değerini baz alıyor. Buna göre, araç değerinin 400 bin TL’ye kadar olması halinde vade süresi 48 ay; araç değerinin 400 bin 1 TL ile 800 bin TL arasında olması halinde vade süresi 36 ay; araç değerinin 800 bin 1 TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında olması halinde vade süresi 24 ay; araç değerinin 1 milyon 200 bin 1 TL ile 2 milyon TL arasında olması halinde ise vade süresi 12 ay olarak belirleniyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.