SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye Finans’tan satılıktı, fiyatı bugün düştü: Ankara’daki tarlanın yeni fiyatı artık 475 bin TL! Üstelik…

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2022 18:31
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2022 01:42
https://gazetebanka.com/
Türkiye Finans’tan satılıktı, fiyatı bugün düştü: Ankara’daki tarlanın yeni fiyatı artık 475 bin TL! Üstelik…

O gayrimenkullerden biri ise, Türkiye Finans Katılım Bankası’nın geçtiğimiz gün Ankara’dan satışa koyduğu tarla oldu. TÜRKİYE FİNANS'IN TARLASI BİR SÜREDİR SATIŞTA İcradan satış gerçekleştiren bankalardan biri olan Türkiye Finans, satışa çıkarmış olduğu tarlayı bir süre önce satışa koymuş ve bu tarla için ihaleyi başlatmıştı. Diğer bankalar gibi ihaleye bir süre teklif gelmeyince gayrimenkullerinde indirim gerçekleştirebilen Türkiye Finans Katılım Bankası, bu tarlasında da indirime gitti.

Geçtiğimiz gün e-İhale satış sitesinde bir güncelleme gerçekleştiren Türkiye Finans Katılım Bankası, tarlasının yeni bedelini bu güncelleme sonrasında kamuoyu ile paylaştı. TARLA SATIŞA ANKARA’DAN ÇIKTI Tarlasını Ankara’dan satışa çıkaran Türkiye Finans, Ankara’nın tarıma uygun topraklarına sahip ilçelerinden biri olan Güdül’den araziye satışa koymuştu. Tarlanın Güdül ilçesinin Salihler Köyü içerisinde yer aldığını daha önce yayınladığı ilan ile kamuoyuna duyuran Türkiye Finans, aynı zamanda ilk ilanında tarlanın genişliğini de açıklamıştı.

Türkiye Finans Bankası’nın e-İhale ilanına göre, tarlanın genişliğinin 1080 metrekare olduğu öğrenilmişti. E-İhale ilanında özellikleri sabit tutan Türkiye Finans Katılım Bankası, sadece fiyat güncellemesine gitti. TARLANIN YENİ FİYATI 475 BİN TL Satışa çıkardığı gayrimenkule ilk teklifin gelmesinin ardından ihale sürecini aktif olarak devreye sokan Türkiye Finans Bankası, teklif gelmesinin uzunca süre gerçekleşmemesi halindeyse, diğer bankalar gibi gayrimenkulün ihale başlangıç bedelinde indirime gidiyor.

Ankara’nın Güdül ilçesinin Salihler Köyü’nde yer alan 1080 metrekarelik bu tarla için de indirime gitmiş olan Türkiye Finans Katılım Bankası, tarlanın metrekare fiyatını 440 TL olarak açıkladı.

Tüm tarla için ihaleyi 475 bin TL’den yeniden başlatan Türkiye Finans Katılım Bankası, müstakil parsel tapu durumuna sahip olan bu tarlanın ihalesine katılım için bedeli ise, 22 bin 420 TL olarak güncelledi. Öte yandan Türkiye Finans’ın bu tarlası için fiyatlar ihale boyunca minimum 3 bin TL olacak şekilde artırılabiliyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.