SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye'de bir ilk Beyaz Reform: Her hekime tıbbi sekreter atanacak! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman yapılacak?

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2022 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 27.09.2022 14:09
https://gazetebanka.com/
Türkiye'de bir ilk Beyaz Reform: Her hekime tıbbi sekreter atanacak! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı başvuru sürecine dair detaylar gün yüzüne çıkıyor. Fahrettin Koca 85 bin personel alımı için süreci başlatıyor. Başvuru tarihleri ve başvuru yapabilecek olan kişiler tek tek araştırılıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu üzerine şu açıklamada bulundu: “85 bin sağlık çalışanı alımı ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. 32 bin poliklinik odamız bulunuyor” dedi. Konu ile ilgili yapılacak net açıklama merak ediliyor. Süreçte on binlerce sağlık çalışanı sözleşmeli olarak kadroya geçiş yapabilecek. “BEYAZ REFORMA DESTEK İSTİYORUZ!” Açıklamada Bakanlığın alacağı 85 bin kadro için özellikle bu yıl içerisinde çalışmaların tamamlanacağına yönelik işaret verildi. Fahrettin Koca konu üzerine şu açıklamada bulundu: “Yeni çalışma arkadaşlarımızla beraber bazı ülkelerin nüfusundan bile fazla bir kadroya sahip olacağız. Sağlıkta Beyaz Reforma destek istiyoruz. 85 bin yeni çalışma arkadaşını görmek istiyoruz. Görülmemiş başarılar ve görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözünüz aydın” denildi. HER HEKİME TIBBİ SEKRETER ATANACAK! Bakan Koca: “85 bin sağlık çalışanının atanması ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. 32 bin farklı poliklinikte odalarda hizmet vermek üzere tıbbi sekreter alımı yapılacak. Bu yönde hekimler sekreterlik işleri ile uğraşmak ile vakit kaybetmeyecek ve hastaya daha çok odaklanabilecek. Bu süreçte yaşanan aksaklıkların çözülmeye başlandığını hepimiz daha net göreceğiz” dedi. 85 BİN SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI

Sağlık ataması ile ilgili 85 bin kişinin bu yıl içerisinde atanacağı özellikle vurgulanıyor. Bugüne kadar yapılmamış en büyük alım olarak duyurulan proje için; “Kademeli olarak yıl içerisinde alım gerçekleştirilecek” yorumunda bulunuldu.

“Sıra ile ve gruplar halinde alım yapılacak. Sabırla beklersek yıl sonunda yeni arkadaşlar kadromuzda katılmış olunacak” diyen Fahrettin Koca konuyla ilgili branş dağılımı ya da kadroya yönelik herhangi bir açıklamayı henüz paylaşmadı. 27 BİN SAĞLIK PERSONELİ KADROSU Bunun yanı sıra Resmi Gazetede 27 bin personel alımı ile ilgili bir karar yayınlanmıştı. Bu karar yine 2022 yılı içerisinde geçerli sağlık alanında istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli içeriyordu. 27 bin sağlık personeli için:
  • 19 bin 694 Uzman doktor
  • 7 bin 114 Doktor
  • 38 Sağlık Memuru
  • 1 Diş Doktoru, Diyetisyen, Psikolog, Sağlık Teknikeri
  • 3 Hemşire
  • 147 Ebe
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.