SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk yatırımcılarının ilgi duyduğu 2 Metaverse altcoini o borsalarda listelendi!

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2022 19:31
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2022 15:34
https://gazetebanka.com/
Türk yatırımcılarının ilgi duyduğu 2 Metaverse altcoini o borsalarda listelendi!

Kripto para piyasalarında 2021 genelinde yaşanan yükselişlerde Bitcoin (BTC) öncülüğünde birçok kripto para birimi elde ettiği değer artışlarıyla ön plana çıktı. Bu süreçte Bitcoin’in peşinden giden birçok altcoin tüm zamanların fiyat rekorunu kırarak ATH bölgelerini belirledi. Öte yandan ortaya çıkan boğa sezonunda kripto paralarla ilişkili birçok farklı dalda da ciddi popülarite artışları yaşandı.

2021 yılının sonlarında bu durum özellikle de Metaverse ekosistemine gösterilen yoğun ilgi ile ortaya çıktı. Türkiye’de de Metaverse teknolojisine yoğun bir ilgi duyulduğu biliniyor ve bu alandaki ürünlerde potansiyele inanan yatırımcılar, henüz ortaya gözle görülür bir ürün çıkmadan bile devasa miktarlarda yatırım yapabiliyor. Daha önce net örnekleri görülen bu durumun şimdi bir benzerinin farklı 2 Metaverse odaklı altcoinde yaşandığı görülüyor. TÜRK YATIRIMCILARININ ODAĞINDAKİ 2 METAVERSE ALTCOINI Türkiye’de de yoğun ilgi gösterilen Metaverse odaklı altcoinlerde özellikle Decentraland ve The Sandbox platformları çok geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Metaverse projeleri arasında MANA ve SAND, ortaya koydukları ürünlerle ve aldıkları yatırımlarla bu alanda kendilerini kanıtlamayı başardı. Bu nedenle de bu 2 altcoin, Metaverse odaklı altcoinler arasında en popüler olanlar arasında yerlerini aldı.

Şimdilerde ise Türk kripto para yatırımcılarının CEEK VR ve Bloktopia’ya yoğun ilgi duymaya başladığı görülüyor. Her ne kadar bu alanlarda henüz ortaya bir ürün koyulmamış olsa da Türk kripto para yatırımcılarının son dönemlerde en çok bu 2 altcoine odaklandığı görülüyor. Türkiye’de yakından takip edilen bu altcoinler için şimdi de borsa müjdesi geldi. MEXC BORSASI LİSTELEMEYİ DUYURDU 16 Ağustos Salı günü itibariyle MEXC borsası Bloktopia’yı listelediğini duyurdu. Borsa söz konusu duyurusunu Twitter resmi hesabından yaptı. Borsanın yaptığı duyuru ile birlikte Metaverse odaklı bir altcoin olan Bloktopia hızlı bir değer artışı yaşadı. Ancak daha sonra ön satıştan varlığı alan yatırımcıların kilitlerinin açılmasıyla birlikte hızlı yükseliş sonrası düşüşler de geldi.

Her ne kadar ön satış kilitleri BLOK yatırımcılarının zorlanmasına neden olmuş olsa da son dağıtımların ise başarılı bir şekilde tamamlandığı görülüyor. Öte yandan CEEK VR için de bugün bir borsa müjdesi geldi ve özellikle Türk yatırımcılar haber karşısında heyecanlandı. CEEK VR İÇİN DE BORSA MÜJDESİ GELDİ CEEK VR için 17 Ağustos Çarşamba günü itibariyle CoinEx borsasının listelemeye başlayacağı paylaşıldı. CoinEx Türkiye Twitter adresi üzerinden yapılan paylaşımda “CEEK müzisyenleri, atletleri ve diğer dijital yaratıcıları doğrudan hayranlarıyla bir araya getiren bir Metaverse projesidir” ifadeleri yer aldı. Ancak CEEK VR yatırıcımları, CoinEx borsasının beklentilerin altında kalmasına tepki göstermeye devam ediyor.

İlerleyen dönemlerde varlığın Binance borsasında listelenebilecek en büyük adaylardan biri olduğu ifade ediliyor ve CEEK VR’ın yanı sıra BLOK’un da söz konusu listede olabileceği belirtiliyor. Ancak uzmanlar hem CEEK VR’ın hem de Bloktopia’nın büyük kitlelere ulaşabilmeleri için önce ortaya bir ürün koymaları gerektiğini söylüyor.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.