SON DAKİKA
Hava Durumu

Tüm işsizlere müjde: İŞKUR yaşınız ya da uzmanlık alanınız ne olur ise olsun, günlük 164 TL ödeyecek!

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2022 10:15
https://gazetebanka.com/
Tüm işsizlere müjde: İŞKUR yaşınız ya da uzmanlık alanınız ne olur ise olsun, günlük 164 TL ödeyecek!

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın farklı sektörlerde sitihdam edilmesine aracılık eden başlıca devlet kurumu olan Türkiye İş Kurumları, yeni dönemde de yayınladı kamu ilanları, özel sektör ilanları ve kendi istihdam projeleri sayesinde vatandaşlar tarafından en çok takip edilen kurumların başında gelmektedir.

Resmi internet sitesinde yer alan kamu- özel sektör personel alımı ilanlarının yanı sıra, ülke içi istihdamın artması amacı ile kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu istihdam projeleri ile tüm dikkatleri üzerine toplayan İŞKUR, yeni dönemde Meslek Edinme Kursları programı sayesinde iş ararken para kazanılmasına olanak sağlıyor. İŞKUR Meslek Edinme Kursları 2022 Meslek Edinme Kursları Türkiye İş Kurumları tarafından geliştirilmiş olan istihdam modellerinden biridir. Bu modelde iş arayan, işsizlik maaşı alan ya da öğrenci olan vatandaşların çeşitli iş kollarında istihdam edilmesi ve mesleği öğrenmesi sağlanır.

MEK programı kapsamında açılan iş ilanları, vatandaşlara mesleği öğretmek amacı ile kurs niteliği taşımaktadır. Kurs programlarına dahil olan vatandaşlar, ilgili iş kolu üzerine belirli bir süre boyunca eğitim alırlar. İŞKUR, eğitim süresi boyunca kursa katılım sağlanan her gün için belirli miktarlarda yevmiye ödemektedir. Kurs bitiminde, kursiyerlerin yüzde 50’si aynı işyerinde istihdam edilir. İŞKUR MEK Ücretleri 2022

Türkiye İş Kurumları, yeni dönemde MEK programına kursiyer olarak dahil olmuş olan vatandaşlar günlük olarak şu ücretleri ödemektedir:
  • İşsizlere: 163,59 TL
  • İşsizlik ödeneği alanlara: 81,80 TL
  • Öğrencilere: 122,69 TL
İŞKUR MEK Başvuru Şartları 2022 Yeni dönemde İŞKUR’un yüzde 50 istihdam garantili MEK programına dahil olmak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru şartları, şu şekildedir:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak
  • 15 yaşını doldurmuş olmak
  • Emekli aylığı almıyor olmak
  • MEK programı dahilinde istihdam edilmemiş olmak
  • Açılan MEK ilanı için özel şartları sağlıyor olmak
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.