SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜBİTAK İş Fikriyle Gelen Girişimcilere 450 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Desteği Sunacak!

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2022 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2022 09:35
https://gazetebanka.com/
TÜBİTAK İş Fikriyle Gelen Girişimcilere 450 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Desteği Sunacak!

TÜBİTAK, Türkiye’deki girişimcilere destek olma amacıyla yepyeni bir proje için düğmeye bastı. TÜBİTAK tarafından devreye alınan, “Yeşil Dönüşüm” fikri içeren projeler için açılan çağrılara yönelik kritik bir hamle geldi. Söz konusu proje kapsamında TÜBİTAK, girişimcilere 450 bin TL geri ödemesiz hibe destek programı başlattı. Şartları karşılayan girişimciler 450 bin liralık TÜBİTAK hibe desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunabilecek. Peki bu projeden kimler, nasıl yararlanacak? Başvuru için aranan şartlar neler? İşte detaylar… "Yeşil Dönüşüm" Fikirlerine 450 Bin TL Hibe Edilecek!


Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation, “BIGG Cube Incubation Programı” kapsamında “yeşil dönüşüm” fikri olan girişimciler için başvuru çağrısı yaptı. Söz konusu proje kapsamında verilecek olan 450 bin TL’lik hibe desteği için girişimci adaylar 29 Temmuz 2022 Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Teknopark İstanbul tarafından yapılan açıklamalara göre Teknopark İstanbul, çevre projeleri girişimleri için TÜBİTAK’ın sağladığı 450 bin TL’ye kadar hibe programı için üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere ve mezun girişimcilere, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cuba Incubation’a başvuruda bulunmaya davet etti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM Hangi Alanlarda İş Fikirleri Desteklenecek?
Programa yeşil büyüme ve yeşil dönüşüm odaklı yenilikçi iş fikirleri ile tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunları başvuruda bulunabilecek. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğinin de bulunduğu program dahilinde mentorluk, işbirliği ağlarından yararlanma, iş planı oluşturma gibi destekler de verilecek. Yenilikçi odaklı, ticari değeri doğrulanmış ürün ve hizmetlere dönüştürülebilecek iş fikirleri şu konuları içeriyor:
  • İklim Değişikliği,
  • Çevre ve Biyoçeşitlilik,
  • Temiz ve Döngüsel Ekonomi,
  • Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı,
  • Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım,
  • Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım.
29 Temmuz 2022 tarihine kadar ön başvuruların yapılabildiği programa ilişkin daha detaylı bilgiler ise programın resmi internet sitesinde bulunuyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.