SON DAKİKA
Hava Durumu

Toplantı sonrası dar gelirli aileler, çiftçi ve öğrenciye müjde verildi: Öğrenciye aylık 1.800 TL ek ödeme, dar gelirli aileye 2.500 TL fatura desteği!

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2022 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 27.09.2022 13:25
https://gazetebanka.com/
Toplantı sonrası dar gelirli aileler, çiftçi ve öğrenciye müjde verildi: Öğrenciye aylık 1.800 TL ek ödeme, dar gelirli aileye 2.500 TL fatura desteği!

Cumhurbaşkanı öncülüğünde 26 Eylül tarihinde Kabine Toplantısı gerçekleştirildi. Ardından alınan karar müjde olarak ulusa sesleniş konuşmasında kamuoyu ile paylaşıldı. Dikkat çeken konu maddeleri arasında müjde olarak duyurulan Aile Destek Paketi ve çiftçilerin elektrik faturasına yönelik açıklamaları yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Kabine Toplantısı kararını müjde olarak sıralamaya başladı. Vatandaşlar ilgiyle takip etti. Öncelikli sırada Aile Destek Programı yerini aldı. Konu üzerine şu açıklamada bulundu: “Türkiye Aile Destek programı kapsamını daha da genişletiyoruz ve bütçeye 25 milyar TL ilave ederek 40 milyar TL'ye yükseltiyoruz” dedi. DOĞALGAZ DESTEK TUTARI ARTIRILDI! Toplantı sonrası yapılan açıklamada: “Bu yıl başlatılan ve 3 milyar TL'lik bütçe ayrılan doğalgaz desteği tüm hızıyla sürdürülecek. Şubat ayından itibaren alınan başvuruların ilk ödemesi 311.000 haneye yapıldı. Yeni başvuru dönemine giriş yapıldı. Sadece ev sahipleri değil kiracılar da doğalgaz desteğinden yararlanabiliyor. Destek tutarı hane başına 900 TL ile 2.500 TL arasında artarak yenilendi” müjdesi verildi. Doğalgaz desteği alma hakkı kazananlar özellikle kronik rahatsızlığı bulunanlar ve yaşamsal faaliyetlerine destek cihazı ile devam edenlere %5 ilave yapılacak. Toplamda 3 milyar TL'lik doğalgaz desteği verilerek. Kış döneminde daha rahat bir ortam sağlanacak, açıklamasında bulundu. ÇİFTÇİLERE ÖDEMEDE KOLAYLIK DÖNEMİ!

Çiftçilere yönelik müjdeli haber kabine toplantısında sunuldu. Elektrik fatura ödemesinin hasat sonunda ürünlerin satılıp gelir elde edildiği anda ödenebilmesi mümkün hale gelecek. Geçmiş dönemde birikmiş elektrik borçları 5 yıl vade ve faizsiz geri ödeme imkanı ile kapatılabilecek. Ziraat Bankası tarafından faizsiz kredi ödemesinin tahsilatı ise hasat dönemi sonunda gerçekleştirilecek. ÖĞRENCİLERE GIDA DESTEĞİ 60 TL’YE ÇIKARILDI! Çiftçi ve dar gelirli ailelere yönelik yapılan açıklamaların ardından öğrencilere de müjde verildi. Yurtta kalan öğrencilere yönelik ödenen günlük beslenme yardımı 25 TL'den 60 TL'ye çıkarıldı. Bu da aylık beslenme tutarının 1.800 TL'ye yükselmesi anlamına geliyor. Kabine toplantısında KYK borç düzenlemesine yönelik açıklama yer alıyordu. “Şu anda kredi burs konusunda şartlar öğrencilerimizin lehine durumda. Geçmiş dönemde ilave edilen kredi faizlerini silinebilmesine dair düzenleme ise Ekim ayında mecliste gündeme getirilecek” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.