SON DAKİKA
Hava Durumu

TOKİ Konut Satışı Başlıyor! Net Tarihler Merak Ediliyordu! 100 Bin Konut için Hangi İller Projede Yer Alacak?

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2022 14:07
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2022 12:49
https://gazetebanka.com/
TOKİ Konut Satışı Başlıyor! Net Tarihler Merak Ediliyordu! 100 Bin Konut için Hangi İller Projede Yer Alacak?

TOKİ 100 bin konut projesi için hazırlık çalışmaları sürüyor. Ev sahibi olmamış uzun yıllardır bu hayal ile yaşayan vatandaşlar için Türkiye'nin farklı illerinde TOKİ konutları satışa çıkarılacak. TOKİ başkanı tarafından işaret edilen tarih için az bir zaman kaldı. Süreç yaklaştıkça detaylarda netleşmeye başladı. Aylık Kira Öder gibi Ucuza Ev Alınabilecek!
Ucuza Konut Projesi kapsamında 100.000 yeni konut inşaatı yapılıyor. Ayık kira öder gibi yeni bir ev sahibi olabilmek kolay hale gelecek. TOKİ evleri için sunulan kampanyalar Ağustos ayı itibariyle başlayacak. Ağustos Ayına Dikkat!


Farklı illerde başlayacak projeler için tarihler merak ediliyor. TOKİ tarafından başvuru sürecine yönelik net bir tarih verilmedi. Yalnızca Ağustos ayına işaret edildi. Piyasa değerinin altında ucuz konut satışı için heyecan sürüyor. Aylık ödemelerle yeni bir ev sahibi olabilmek mümkün hale gelecek. Dar gelirli ailelere sunulacak bu yeni fırsat için yeni duyurular bekleniyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM Hedefte Daha Yaşanabilir Bir Ortam Yer Alıyor!
TOKİ başkanı Ömer Bulut tarafından açıklama yapılmıştı. "Herkesçe daha yaşanabilir ve insanca bir yaşam kapsamında bir milyon yüz bin konut hedefindeyiz" denmişti. Özellikle pandemi süreci sonrasında konutlara yönelik yeni bir usu kazandırılmış ve bu süreçte dahi 137 bin konut teslimi yapılmıştı.

Bu yıl içerisinde TOKİ konutları için 50 milyar TL değerinde yatırım yapıldı. Kapsamda sadece konut değil iş yeri ve hükümet konağı da projede yerini aldı. Proje Tüm İllere Dağılım Gösterecek!
Yapılan açıklamada tüm ülkenin şehirlerinde projenin gerçekleşebilmesi için taleplerin dikkate alındığı ifade edildi. Ağustos ayına dikkatler çekilerek 100 bin konut projesini yakında açıklayacağız, denildi.

ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.