SON DAKİKA
Hava Durumu

TOKİ borcunu erken kapatmak isteyenlere indirim fırsatı! TOKİ kampanyasında son güne yaklaşılıyor

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2022 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2022 10:16
https://gazetebanka.com/
TOKİ borcunu erken kapatmak isteyenlere indirim fırsatı! TOKİ kampanyasında son güne yaklaşılıyor

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı TOKİ yetkilileri aracılığı ile yapılan duyuruda var olan borcunu erken kapatmak isteyerek belirli şartları kabul eden işyeri ya da konut sahipleri için ödemelerde kolaylık yapılacağı paylaşıldı. 22 Mart tarihinde yürürlüğe giren kampanya dahilinde borcunu erken kapatmak isteyenler için yüzde 22 oranında indirim kampanyası kapsamında devam eden sürecin sonuna yaklaşılıyor. Başvuruda bulunarak fırsattan yararlanabilmek için son günlere giriliyor. İşyeri ve Konut Ödemesinde Yüzde 22, Arsa Ödemesinde Yüzde 10 İndirim
TOKİ'den konut alarak tapusunu ele almak isteyenler ile borcunu erken kapatmak isteyenler için müjde niteliğindeki haber 22 Mart tarihinde duyurulmuştu. Bugüne kadar toplamda 14.575 kişinin sunulan yüzde 22 indirimli erken kapatma kampanyasından yararlandığı tespit edildi. Konut ya da işyeri alıcılarının dışında arsa alıcıları içinde özel bir indirim uygulanıyor. Peşin ödemelere yönelik yüzde 10 indirim uygulaması yapılması kararı alındı. TOKİ Kampanya Detayları


TOKİ'ye başvuruda bulunarak konut işyeri ya da arsa alımında bulunanların erken kapatma fırsatından yararlanabilecekleri kampanyanın detayları da gün yüzüne çıktı. Borcun tamamını kapatacaklar için geçerli olan kampanyanın bütün borcunu kapatamayacak olanlar içinde sınırları genişletildi. Borcun tamamını kapatmasa dahi borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla peşin ödeme yapan kişiler de yüzde 22 oranındaki indirim fırsatından yararlanabiliyor. Toplamda 14.575 kişinin yararlandığı 1.583 konut ve işyerinin kampanyalı ödemelerden faydalandığı istatistiksel olarak açıklandı. TOKİ Kampanyasında Son Gün Ne Zaman?
TOKİ'nin kampanya sürecinde sona geliniyor. Konut, işyeri ve arsa sahipleri 19 Nisan Salı gününe kadar kurallarda belirlenen bankaya başvuruda bulunabilir. Borcun tamamını ödeyebilir. Sunulan tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. İndirimli şekilde ödenmesi fırsatı sunulmayacak. TOKİ İndirim Kampanyası Başvuru Şartları Nelerdir?
Kampanya dahilinde projede yer alan konut ve işyerinin TOKİ'ye ödemek zorunda oldukları aidat ya da ek bir borç bedeli olmamalıdır.

Kampanyanın bir diğer şartı ise 2020 yılı yıl sonuna kadar satışı yapılan konutlar için geçerli olacak geri ödeme taksitleri 2020'nin sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri ancak bu kampanyadan yararlanabiliyor.

Geriye kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konutların indirimden yararlanması mümkün değildir.

Kampanya kapsamında sunulan faydadan yararlanmak isteyenlere istedikleri gayrimenkul satış sözleşmesini yaparken aracı olan bankalar üzerinden konut kredisi kullanabilme fırsatı da sunulacak.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.