SON DAKİKA
Hava Durumu

TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek!

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2022 13:25
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2022 12:47
https://gazetebanka.com/
TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek!

Türkiye’nin uzun bir zamandır merakla beklediği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için geri sayım başladı. Aracın yollara çıkmasından önce gelen bilgiler, otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Yerli otomobil TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, araçla ilgili açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Karakaş, araçla ilgili yaptığı son açıklamasında, C segmenti SUV’u pazara sunmadan önce mobil şekilde hizmet verecek bir dijital ürün üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un Gemlik tesislerindeki son gelişmeler ile ilgili gelen soruları ve bunun yanında “akıllı cihaz” olarak isimlendirdiği otomobilin üretim süreci ile ilgili gelen soruları cevapladı. Karakaş yaptığı açıklamada Gemlik tesislerinin seri üretime hazır hale gelmesiyle birlikte ilk seri üretim aracın da 2022 yılının son çeyreğinde banttan ineceğini ifade etti. Karakaş açıklamasında, “Ardından pazara çıkmak için gerekli teknik şartların yerine getirilmesi süreci başlayacak. Bu sürecin tamamlanmasının ardından 2023’ün ilk çeyreği sonunda da yollara çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek! “208 Robot Deneme Üretimi İçin Hazır Hale Geliyor”
Gemlik tesisinde sürdürülen çalışmaların planladıkları şekilde devam ettiğini ifade eden Karakaş, gövde binasındaki 208 robotun hücre bazında parçalı denemeler sonrasında deneme üretimi için hazır hale gelmeye başladığını aktardı. Karakaş konuya ilişkin açıklamasında “C-SUV gövdesinde ilk boyasız denemelerin yapıldığı Avrupa’nın en temizi olan boyahanemizde kimyasal dolum aşamasına geçildi” sözlerini dile getirdi.

TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek! Karakaş’tan “Dijital Ürün” Açıklaması
Şarj istasyonları hakkında bilgi veren Karakaş, TOGG akıllı ve hızlı şarj altyapısı için çalışmaların başladığını, ilk araç trafiğe çıkmadan önce 2 bin soketli 1.000 adet şarj istasyonunun 81 ilde 600’ün üzerinde noktada hizmete sunmuş olacaklarını belirtti. Karakaş, bununla birlikte bir de teknolojik bir ürünü piyasaya süreceklerini dile getirdi ve “Bir otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktığımızı ifade ettik ve TOGG’u ana faaliyet alanı mobilite olan bir teknoloji şirketi olarak konumlandırdık” dedi.

TOGG’dan önce “dijital bir ürün” gelecek!

Karakaş, açıklamasının devamında ise “Bu konuda bilgi vermek için henüz erken ama ilk akıllı cihazımız C segmenti SUV’u pazara sunmadan önce mobil olarak hizmet verecek bir dijital ürün için çalıştığımızın ipucunu verebilirim” dedi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.