SON DAKİKA
Hava Durumu

Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon aylar sonra ortaya çıktı, her şeyi anlattı!

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2022 03:59
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2022 17:58
https://gazetebanka.com/
Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon aylar sonra ortaya çıktı, her şeyi anlattı!

Kripto para piyasalarında 2022 yılı genelinde düşüş hareketleri kaydedildi. Kasım 2021’de Bitcoin (BTC) 69 bin dolara ulaşarak ATH belirlerken, genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri de 3 trilyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak Ocak 2022 itibariyle piyasada düşüşler hızlandı ve bu düşüşlerde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırım kararları da etkili oldu. Düşüşler aşamalı olarak devam ederken Mayıs ayında kripto para piyasalarında Terra blok zinciri krizi yaşandı.

Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon aylar sonra ortaya çıktı, her şeyi anlattı!

Mayıs ayında Terra blok zincirinde bulunan LUNA ve UST varlıklarının değerleri sıfır noktasına kadar düştü. Yaşanan bu kriz sonrasında Terra geliştirici ekipleri ellerindeki 80 bin Bitcoin’i sadece iki adımda tamamen sattı ve bu satış baskısı piyasayı sert etkiledi. Gelen düşüşler sonrası Bitcoin mevcut piyasada 24 bin dolar seviyelerinde hareket ediyor, piyasanın toplam değeri ise 1,20 trilyon dolar seviyesinde hareket ediyor. Uzun bir süredir yüzünü göstermeyen Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon, bu aranın ardından ilk kez kamera karşısına çıkarak önemli açıklamalarda bulundu. TERRA LUNA’NIN KURUCUSU AYLAR SONRA KONUŞTU Terra blok zincirinde yaşanan kriz yüz binlerce kişinin zarara uğramasına ve mağdur olmasına neden oldu. Güney Kore ve ABD’de Terra LUNA çöküşü ile ilgili davalar açılırken, çöken sistemin yaratıcısı olan Do Kwon, Mayıs ayından bu yana yüzünü göstermiyordu. Çöküşten yaklaşık 3 ay sonra kameralar karşısına çıkan ve ilk kez detaylı bir röportaj veren Kwon, ilk günlerde ülkesi olan Güney Kore’de olduğunu ve kaçmadığını dile getirdi.

Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon aylar sonra ortaya çıktı, her şeyi anlattı!

Daha sonra Singapur’a gitmediğini belirten Kwon, Terra LUNA ile ilgili soruşturmaların olmadığını belirtti. Kwon açıklamasında “Çöküşten sonra Singapur’a gitmedim. Aileme karşı bazı tehditler vardı ve bunlarla uğraşmak zorundaydım. Dolayısıyla ne zaman ülkeden ayrıldığım belli. Geri dönme konusunda ise kararsızım ancak bunun soruşturmalarla bir ilgisi yok. Geri dönme kararı alırsam da yine soruşturmalarla ilgili olmayacak” dedi. “NASIL YÜZLEŞECEĞİMİZİ DÜŞÜNECEĞİZ” NFTV’ye Coinage platformu adına röportaj veren Do Kwon, Güney Kore’de açılan soruşturmalarda kendisinin ifade vermeye gitmediği konusuna da açıklık getirdi. Do Kwon bu konuya ilişkin açıklamasında ise “Yapacağımız şey neyle yüzleşeceğimizi düşünmek olmayacak. Nasıl yüzleşeceğimizi düşüneceğiz. Burada yapılması gereken dürüst olmak ve sonuçları ne olursa olun ona katlanmak. Beni yetkililerden kimse çöküş sonrasında uyarmadı. Bana ulaşmadılar. Biraz önce de söylediğim gibi ben Singapur’a davalardan ya da soruşturmalardan ötürü kaçmadım. Kimse bana ulaşmadı” dedi.

Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon aylar sonra ortaya çıktı, her şeyi anlattı! “PROJENİN ÇÖKEBİLECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM” Terra LUNA sisteminin çökeceğini hiçbir zaman aklına getirmediğini dile getiren Do Kwon, açığa satış yapma ile ilgili gündeme gelen komplo teorilerinin de yanlış olduğunu vurguladı. Kwon “Kendinizi bir kurucunun yerine koyun. Projeniz 100 milyar dolar değeri aşmış, ilerliyor. Birçok şeyi başardıktan sonra seri galibiyetler alıyorsunuz ve artık kaybedeceğinizi düşünmüyorsunuz…” dedi. Kwon, Terra LUNA’nın çökebileceğini hiç düşünmediğini, en büyük hatasının da bu olduğunu belirtti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.