SON DAKİKA
Hava Durumu

Temmuz ayı memur maaşı zammı belli oldu mu? Yeni maaş zammı oranı ne kadar olacak? Memur için enflasyon farkı detayları

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2022 18:03
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2022 13:57
https://gazetebanka.com/
Temmuz ayı memur maaşı zammı belli oldu mu? Yeni maaş zammı oranı ne kadar olacak? Memur için enflasyon farkı detayları

Memurlar için her yıl Ocak ve Temmuz ayında iki farklı zam uygulanıyor. Ocak zammı gerçekleşti. Enflasyon rakamları mevcutta yer alan memur maaşlarını da etkiledi. Temmuz ayına yönelik memur maaşlarında yaşanacak artış merak edilmeye başlandı. Özellikle enflasyon üzerinden oluşacak memur enflasyon farkı araştırılan konular arasında.

Memur enflasyon farkı o dönemin enflasyon rakamları üzerinden memur ve memur emekli maaşlarının etkilenmesi anlamına geliyor. Mart ayına yönelik açıklanan enflasyon rakamları gün yüzüne çıktı. Memur ve emekli memurun maaşını etkileyecek enflasyon farkı yılın ilk üç ayında yüzde 15'e ulaştı. Temmuz Ayı Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Memurlara yönelik yapılacak zamma ilişkin Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya CNN Türk canlı yayınında fikirlerini paylaştı. Yaptığı paylaşımda; ekonomi bakanının açıklamaları, Mart ve Nisan ayına yönelik enflasyon oranlarına yönelik izlenimler ve kendi kanaatlerini içeriyordu. Önümüzdeki Süreçte Memurları Ne Bekliyor? Özgür Kaya konuşmasında: “3 aylık dönem incelendiğinde enflasyonun yüzde 22.81 olduğu görülüyor. Ekonomi bakanından da bu konuda açıklama gelmişti. Mart ve Nisan ayına yönelik enflasyon rakamlarında büyük bir yükseliş dikkatleri çekmişti. Nisan ayına bakıldığında aslında Mart ayındaki enflasyon rakamlarını görmek mümkün. Bu durumda önümüzdeki 3 aylık süreçte (Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında) oluşan rakamın yüzde 30’un altında olmayacağı fikrindeyim” sözlerini ifade etti. En Düşük İşçi Emeklisi 3 Bin 275 TL Alacak! Bundan sonraki süreçte yaşanacaklar ile ilgili Özgür Kaya şu fikirlerini paylaştı: “Önümüzdeki süreçte hükümetin ekonomik olarak belirleyeceği her bir adım 3 aylık dönemdeki enflasyon rakamlarının çıkmasını ya da sabit kalmasını etkileyecek. Eğer beklenen tedbirler sıkı bir şekilde ele alınmazsa enflasyon oranı yüzde 35'i görebilir” dedikten hemen sonra: “Bana soracak olursanız yüzde 31 ile yüzde 34 arasında bir rakam bekliyorum. Bu yönüyle en düşük işçi emeklisi 3 bin 275 TL maaş almaya başlayacak. Şu anda KDV indirimleri henüz raflara yansımadı. Bu durumda oluşabilecek tablonun bu olacağını düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.