SON DAKİKA
Hava Durumu

Tekel Bayii başkanı yeni zammı açıkladı: Alkol zammı güne damga vurdu! Viski, şarap, şampanya güncel fiyatları ne kadar oldu?

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2022 11:46
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2022 11:46
https://gazetebanka.com/
Tekel Bayii başkanı yeni zammı açıkladı: Alkol zammı güne damga vurdu! Viski, şarap, şampanya güncel fiyatları ne kadar oldu?

Tekel bayileri platformu başkanı tarafından alkol ürünlerine yönelik yeni bir zam haberi duyuruldu. Yapılacak yeni zam ile birlikte şampanya başta olmak üzere likör, votka ve konyak alkol ürünlerinde rekor artış bekleniyor.

Tekel bayileri platformu başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu duyuruda alkol ürünlerine yönelik yeni bir zammın kapıda olduğu bildirildi. Bir grup içki listesi paylaşılarak listede yer alan ürünlere yönelik şu an için ilk zamların yapılacağı söylendi. Özgür Aybaş sosyal medya platformu üzerinden yayınladığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “İçkiye zam. ilk zamlı liste geldi. Herkese bol şans. Listeler gelmeye devam edecek” şeklindeydi. Hangi Alkol Grubunda Zam Uygulanacak?


Alkol ürünlerine yönelik belirli ürün grupları üzerinde yapılacak zammın miktarı ve ne zaman yürürlüğe gireceği merak edilen konular arasında yerini aldı. Yapılan bir sonraki açıklamada Türkiye tekel bayileri platformu başkanı Özgür Aybaş 16 Mayıs tarihine dikkatleri çekti. Şu ürünler listedeydi: Viski, şarap, votka, likör, konyak ve şampanya Alkol Ürünleri Yeni Zam Oranı Ne Kadar Olacak?


Alkol ürünlerine yönelik yapılacak zam miktarı merak edilmeye başlandı. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan ilk duyurunun ardından gün içerisinde yapılacak yeni zamma dair paylaşımda söz konusuydu. Alkol ürünlerine yönelik uygulanacak zam yüzde 40 oranında gerçekleşecek. Özgür Aybaş paylaşımında: “15 Mayıs tarihinde tüm ürünlerde zam geçişi yapılacak. Zamlı oranlar viski, rakı ve votkada yüzde 15'i ile yüzde 20 arasında değişebilecek. Şarap ürünlerinde ise bu rakam yüzde 40’ı bulacak” ifadelerine yer verdi.

 

İçki Zammı En Son Ne Zaman Yapıldı?

Özgür Aybaş en son 19 Nisan tarihinde belirli ürünlere yönelik yaşanacak zamlara dair yeni bir açıklamada bulunmuştu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada: “Şarap içeceğine ÖTV zammı 14,4; shot ürünlerine ise 5 TL zam yapıldı” yorumunda bulundu Ayrıca aynı dönemde tütün için ÖTV oranı yüzde 55'e kadar yükselmişti. Zamlar duracak gibi değil, diyerek eklediği açıklaması günlerce gündemde yerini bulmuştu.

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.