SON DAKİKA
Hava Durumu

TC kimlik numaranızın son hanelerine göre yardım ödemesi PTT hesabınıza yatmış olabilir!

Haber Giriş Tarihi: 29.03.2022 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 29.03.2022 11:52
https://gazetebanka.com/
TC kimlik numaranızın son hanelerine göre yardım ödemesi PTT hesabınıza yatmış olabilir!

Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler her kesimden vatandaşın bütçesinin derinden etkilenmesine sebep oldu. Gündelik hayatta satın alınan hizmetlere ve diğer hizmet ürünlerine yansıyan yüksek oranlı zamlar sebebi ile geçinmekte, hatta en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan vatandaşlar, devlet eli ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan sosyal yardımları araştırmaya başladılar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modelleri, bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. İlgili başvuru şartlarını sağlayan her ihtiyaç sahibi, bakanlık tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden yararlanabiliyor ve söz konusu destek paraları, PTT şubeleri aracılığı ile vatandaşlara ulaştırılıyor. Peki “PTT yardımı” olarak da bilinen bu yardım modellerine kimler başvurabiliyor, yardımlar hangi başlıklar altında veriliyor? PTT Yardımları Neler? (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımları) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan bazı sosyal yardım modelleri, yeni dönemde de PTT şubeleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iletilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda vatandaşların PTT aracılığı ile ulaşabilecekleri bakanlık yardımları şu şekilde belirlendi:
 • Evde bakım aylığı
 • Engelli aylığı
 • Emzirme parası
 • Şehit yakını ve gazi yardımları
 • Yaşlılık aylığı
 • Elektrik faturası desteği
 • Doğalgaz faturası desteği
PTT Yardımları Başvuru Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen ve PTT şubeleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım modellerine başvuru yapmak için sağlanması gereken genel şartlar şu şekilde belirlendi:
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Engelli aylığı için engelli raporuna sahip olmak
 • Başvuru yapılacak olan yardım başlığı için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
 • Gelir testi ve diğer belgeler aracılığı ile ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayabiliyor olmak
PTT Yardımlarına Nasıl Başvuru Yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen ve PTT şubeleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım modellerine başvuru yapmak isteyen vatandaşların, İl Müdürlüklerine ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat etmeleri gerekmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.