SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı! Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri personel alımı şartları nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2022 13:39
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2022 13:39
https://gazetebanka.com/
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı! Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri personel alımı şartları nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri bünyesinde çalıştırılması planlanan personel için alım ilanı yayınlandı. Başvuru sürecine dair bilgiler merak edilmeye başlandı. Belirlenen şartları taşıyan personel başvuruda bulunarak Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayabilecek. İlan Site Üzerinden Yayınlandı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan personel alımı ilanında Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su işleri bünyesinde çalışacak toplamda 5064 yeni personel alımı yapılacak. Personel alımında branş dağılımı net olarak belirlendi ve Fuat Oktay tarafından duyuruldu.

Alım sürecine dair en çok merak edilen başvuruların nereden yapılacağıydı. Ön başvuru süreci İŞKUR sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıca adaylar sürece dair genel bilgileri Tarım ve Orman Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden takip edebilecek Tarım ve Orman Bakanlığına Kaç Personel Alınacak?

Cumhurbaşkanı Başkan yardımcısı Fuat Oktay tarafından personel alım ilanı için paylaşım yapıldı. "Tarım ve Orman Bakanlığında çalışmak üzere taşra teşkilatında Orman Genel müdürlüğü ve Devlet Su işleri için görev yapacak 5064 personel alımı yapılacak." Başvuru Şartları Nelerdir? Her iki pozisyon için başvuruda bulunmak isteyen kişiler İŞKUR sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Sürece de dair başvuru tarihleri henüz netleştirilmedi. Ancak Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su işlerinde çalışmak üzere başvuruda bulunmak isteyen adaylar için şartlar gündeme getirildi:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmak
  • Devlete karşı herhangi bir suç kaydı bulunmamak
  • Devlete karşı casusluk, rüşvet, zimmet, hırsızlık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma gibi suçlardan dolayı mahkum olmamak
  • Askerlikle bir ilişiği olmamak. Muaf olmak ya da tecilli olmak
  • Kamusal alandaki haklardan mahrum olmamak
  • Açıklanacak ilanda belirlenen öğrenim durumuna sahip olmak
  • Herhangi bir şekilde farklı bir kurumdan Sosyal Güvenlik kapsamında emekliliği, malulen emekliliği ya da yaşlılık aylığı bulunmuyor olmalıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.