SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den Kritik Açıklama: 77 Milyon TL Çiftçilerin Hesaplarına Geçti!

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2022 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2022 11:35
https://gazetebanka.com/
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den Kritik Açıklama: 77 Milyon TL Çiftçilerin Hesaplarına Geçti!

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olması, hemen hemen her ilinin her noktasında tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda çiftçilerin de desteklenmesi devletin sorumluluğu altında olan başlıca konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son yıllarda sıklık ile uyarıları yapılan kuraklık sorunlarının bu yıl itibari ile kendisini iyiden iyiye hissettirerek tarım arazilerinde verim kayıplarına sebep olması hem çiftçilerin bütçeleri hem de tarım girdisinin yadsınamayacak ölçüde olduğu ülke ekonomisi açısından devlet desteklerini zorunlu kılmıştır.

Sene başında konuya ilişkin araştırmalarda bulunan ve sonrasında da varılan kararları açıklayan Tarım ve Orman Bakanlığı, birçok farklı başlık altında çiftçilere karşılıksız ödeme desteklerinin verileceğini bildirmiştir. Bu kapsamda yapılmasına karar verilen karşılıksız ödeme hizmetlerine ilişkin bazı ödemeler hesaplara geçmişken yeni bir duyuru daha yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan duyuru ile birlikte çiftçilerin hesaplarına yeni ödemelerin aktarıldığı bilgisi paylaşılmıştır. Tarım ve Orman Bakanından Resmî Açıklama!
Yeni dönemde göreve başlayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, sıklık ile çiftçi problemlerini ve var olan problemlere ilişkin devlet çözümlerini aktarmaktadır. Bu kapsamda resmi Twitter hesabından yeni bir açıklamada bulunan Bakan Vahit Kirişçi 3 farklı başlık altında toplamda 77 milyon 370 bin 403 TL’nin hesaplara aktarıldığını duyurdu. Destek Ödemelerinin İçeriği ve Tutarları Belli Oldu!


Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılmış olan paylaşımda, çiftçilere yapılan destek ödemelerinin başlıkları ve toplam destek tutarları şu şekilde bildirildi:
  • Dane mısır, Baklagil ve hububat desteği: 49 milyon 196 bin 798 TL
  • Sertifikalı tohum desteği: 18 milyon 310 bin 190 TL
  • Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi: 9 milyon 863 bin 415 TL
Bakanlığın Çiftçi Desteklerinden Kimler Yararlanabilir?
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçi desteklerinden, ÇKS’ye kayıtlı olan ve faaliyet alanına göre ilgili özel şartları sağlayan kişiler yararlanabilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.