SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanı çiftçiye müjdeyi verdi: Tarımda destek ödemeleri hesaba yatırıldı

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 18:05
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 16:16
https://gazetebanka.com/
Tarım ve Orman Bakanı çiftçiye müjdeyi verdi: Tarımda destek ödemeleri hesaba yatırıldı

Finansal olarak arayışa geçen çiftçilerin destek ödemeleri bugün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi konu üzerine “Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplara yatırılacak” açıklamasında bulundu. TARIMDA DESTEK ÖDEMELERİ HESABA YATIRILDI! Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile tarımsal destek ödemelerinin artık hesaplara yatırıldığını paylaştım. Yapılan paylaşım içerisinde şu sözlere yer verdi: “709 milyon 78 bin 736 TL tutarında tarımsal destek ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarını aktarılıyor. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Tarım alanlarından daha çok verim alabilmek alınan, verim süreci doğrultusunda üretimi hızlandırabilmek ve üretilen ürün sayısını artırabilmek için çiftçiler belirli aralıklarla devlet tarafından destekleniyor. Ödemeler yine devlet eliyle yapılan başvuru sonrasında hesaplara yatırılıyor. İŞ YÜKÜNE GÖRE ÇİFTÇİLERE YATIRILAN HİBE ÖDEMESİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan paylaşım sonrasında 709 milyon 78 bin 736 TL'lik ödemenin hangi destek alanına yönelik yapıldığı da tek tek sunuldu. Elde edilen veriler arasında destek sunulan alana yönelik yapılan harcama tutarı şu şekilde oldu:
  • TMO alım prim desteği 614 milyon 724 bin 153 TL
  • Sertifikalı tohumu kullanım desteği 54 milyon 126 bin 358 TL
  • Lisanslı depoculuk desteği 25 milyon 192 bin 665 TL
  • Sertifikalı tohum üretim desteği 7 milyon 192 bin 686 TL
  • Mazot ve gübre desteği 2 milyon 951 bin 147 TL
  • Uzman eller proje desteği 3 milyon 586 bin 159 TL
  • Fındık alan bazlı gelir desteği 1 milyon 305 bin 568 TL
EN SON YATIRILAN DESTEK ÖDEMESİ Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi en son 2 Eylül tarihinde tarımsal alana yönelik destek ödemelerine ilişkin bir paylaşımda bulunmuştu. Bu kapsamda çiftçilere: “519 milyon 627 bin 024 TL'lik tarımsal destek tutarı hesaplarınıza yatırıldı. Hayırlı ve bereketli olsun” yorumunda bulunmuştu.

2 Eylül tarihinde yapılan ödemede TMO alım prim desteği, kırsal kalkınma yatırım desteği, uzman eller proje desteği, hububat/bakliyat/dane mısır desteği, toprak analizi desteği farklı tutarlarla hesaplara yatırılmıştı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.