SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım Kredi market ayçiçek yağına dev indirim! 5 LT Ayçiçek Yağı 129 TL! Stoklar sınırlı tutuldu!

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 15:10
https://gazetebanka.com/
Tarım Kredi market ayçiçek yağına dev indirim! 5 LT Ayçiçek Yağı 129 TL! Stoklar sınırlı tutuldu!

Tarım Kredi Market 5 litrelik ayçiçek yağında indirim uygulayacağı duyurusunda bulundu. Ramazan ayı öncesinde ayçiçek piyasalarında ekonomik olarak rahatlık sağlayacak bu hamle Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal tarafından duyuruldu.

Ahmet Güldal, “TMO ayçiçek yağı satışında 5 kilogramlık yağı Tarım Kredi marketlerde 129 TL’den satışa sunuyoruz” duyurusunu paylaştı.

Paylaşımın devamında herhangi bir şekilde kurubaklagil ürünleri, çeşitli hububat ürünleri ya da pirince yönelik arz konusunda sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Ahmet Güldal: “Stoklarla ilgili bir problemimiz bulunmuyor. Gıda üretimi ve akışı oldukça yeterli. Tüketiciye ulaşmada herhangi bir daralma yok” yorumunda bulundu. Spekülasyonlar Tarım Kredi Marketi Etkilemedi!

Piyasalarda uzun bir süredir ayçiçek yağı stoklarını ile ilgili spekülasyonlar konuşuluyordu. Bir dönem Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürecinden kaynaklı gıda ürünlerinde ve özellikle ayçiçek yağında stokların tükendiği haberi yayıldı. Pek çok market fırsatçılık yaparak ayçiçek yağını stokladı ve piyasa değerinin oldukça üzerinde bir rakamlarla satışta bulundu. O günlerde dahi Tarım Kredi Market ayçiçek yağını ve zeytinyağını piyasa değerinin oldukça aşağısında satış yaparak zor zamanda dahi halkın yanında oldu. 5 Litrelik Ayçiçek Yağı 129 TL Tarım Kredi Marketlerde 5 litrelik ayçiçeği 129 TL'den satışını yapılmasına karar verildi. Etiket fiyatlarına bu durum yansıtıldı. Öte yandan satışı yapılan diğer gıda ürünleri Ramazan öncesinde tartışılmaya başlandı. Ramazan kolisi oluşturabilmek ya da iftar ve sahur için alışveriş yapmak isteyen kişilere yönelik Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal bir açıklamada bulundu. "Amacımız Daha Makul Fiyatlarla Ürünlere Erişim Sağlamak" Ahmet Güldal: “Tarım Kredi marketlerde satışı yapılan çeşitli hububat ve bakliyat ürünleri; mercimek, nohut, pirinç gibi ürünler yoğun rağbet görüyor. 5 kiloluk tenekelerle Tarım Kredi marketlerde ayçiçek yağının satışını gerçekleştiriyoruz. Şu anda piyasanın oldukça altında bir fiyatla 129 TL’ den 5 litrelik ayçiçek yağının satışını vatandaşa sunduk. Amacımız vatandaşın daha makul fiyatlarla ürünlere erişmesini sağlamak. Hububat ya da bakliyat ürünleri ile ilgili de stoklarda herhangi bir arz problemi bulunmuyor. Her an üretilen gıdanın tüketiciyle buluşmasında akışı sağlıyoruz.” yorumunda bulundu. TMO sağladığı müdahalelerle bakliyat, hububat, mercimek, pirinç, nohut gibi ürünlerin fiyatlarında da makul bir seviyeye tutuldu.

https://gazetebanka.com/metro-tum-zamlara-inat-buyuk-indirimi-duyurdu-5-lt-yag-110-tl-1-kg-kiyma-70-tlye-satiliyor-cebiniz-senlenecek/35517/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.