SON DAKİKA
Hava Durumu

Sosyal Güvenlik Kurumu Duyurdu: Sigortalı Yakınını Kaybetmiş Olanlara 250 Bin TL'lik Ödeme Yapılacak!

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2022 11:32
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2022 11:16
https://gazetebanka.com/
Sosyal Güvenlik Kurumu Duyurdu: Sigortalı Yakınını Kaybetmiş Olanlara 250 Bin TL'lik Ödeme Yapılacak!

Emekli olmak isteyen, emekli olan, ihtiyaç sahibi konumunda bulunan ve diğer kategoriler altında değerlendirilen milyonlarca vatandaşa hizmet sunan Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ödeme hizmetleri, sosyal yardım modelleri, bakıcı destekleri, emeklilik hizmetleri ve birçok farklı başlık altında daha çeşitli programlar geliştiren Sosyal Güvenlik Kurumu, bu çok yönlü hizmet anlayışı sayesinde ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor.Yeni dönemde birçok farklı hizmet başlığına imzasını atan Sosyal Güvenlik Kurumu, milyonlarca hak sahibini yakından ilgilendiren bir duyuru yayımladı. Kurum tarafından yapılan resmî açıklamaya göre sigortalı yakınlarını kaybetmiş olan ve kurum tarafından belirlenmiş olan diğer şartları sağlayan tüm hak sahiplerine, karşılıksız toplu ödeme yapılacağı bilgisi kaydedildi. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’NDAN TOPLU ÖDEME HİZMETİ! Birçok farklı kategori altında hizmet sunan Sosyal Güvenlik Kurumu, şu günlerde nakit sıkışıklığı içerisinde olan vatandaşların yüzlerini güldürecek bir duyuruya imza attı. Kurum, ilgili şartları sağlayan tüm ülke vatandaşlarına toplu ödeme yapılacağını duyurarak, söz konusu hizmetine ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmış olan toplu ödeme açıklamasına göre sigortası olan annesini, babasını veya eşini kaybetmiş olan tüm vatandaşlara 250 bin TL’ye kadar karşılıksız nakit hizmeti sunulacağı bilgisi kaydedildi. SGK TOPLU ÖDEME HİZMETİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başvurulara açılan toplu ödeme hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, ilgili sigortalı yakınlarını iş kazası veya iş hastalığı sebebi ile kaybetmiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca hayatını kaybetmiş olan kişinin de en az 3600 günlük sigorta prim ödemesinin yatırılmış olması şartı aranmaktadır. SGK TOPLU ÖDEME HİZMETİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR? Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan toplu ödeme hizmetine, bağlı bulunulan SGK İl/ İlçe Müdürlükleri aracılığı ile başvuru yapılmaktadır. Söz konusu başvurunun değerlendirilebilmesi için ise vefat durumunun üzerinden 5 yıl geçmeden ilgili müracaatın yapılması gerekmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.