SON DAKİKA
Hava Durumu

SGK kreş projesi desteğini artırdı! Hibe desteği için proje süresi uzatıldı! Son başvuru ne zaman?

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2022 11:24
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2022 11:24
https://gazetebanka.com/
SGK kreş projesi desteğini artırdı! Hibe desteği için proje süresi uzatıldı! Son başvuru ne zaman?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Avrupa Birliği Delegasyonu aracılığı ile kreş ve anaokullarına yönelik olarak belirli illerde başlatılan hibe desteği projesi için çalışmalar devam ediyor. Kapsamda yer alan illerde çalışmalar 1 Nisan 2019 itibari ile başlatılmıştı. Amaç çalışan annelere yönelik maddi olarak destek sunabilmekti. Proje Hangi İlleri Kapsıyor? Sosyal Güvenlik Kurumu desteğiyle 3 yılda 18 bin kadın proje kapsamında maddi destek olanağından faydalandı. 0-60 aylık çocukların kreş, gündüz bakımevi ve anaokuluna giden sigortalı çalışan annelerine yönelik sağlanan fayda; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Bursa, Antalya, İzmir, Elazığ ve Malatya illerinde geçerliliğini koruyor. Proje Kapsamında Hibe Desteği Süresi Uzatıldı!

Kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi kapsamında yapılan her faaliyet olumlu bir geri dönüş ile karşılandı. 24 aydan 29 aya uzatılan projenin kapsamı 5 ay daha uzatıldı. Sigortalı çalışan ve çocuğunu kreşe göndermek isteyen 18 bin kadın hibe desteğindeki yardımlardan faydalanıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Avrupa Birliği delegasyonu tarafından başlatılan projede aylık 100 euro (211 bin 178)  kreş desteği ve yıllık 100 euro (17 bin 835) kırtasiye ödemesi yapıldı. 3 yıllık sürede aylık kreş desteğinden 211 bin 178 kez, yıllık kırtasiye desteğinden 17 bin 835 kez faydalanıldı.

Toplamda anne adayları için 3 yıl içerisinde 22 bin 901 bin 300 Euro ödeme yapıldı. Hibe Desteğinden Kimler Faydalanabilir? Çocuğunu gündüz bakım evi, anaokulu ya da kreşe gönderen ailelere yönelik olarak sunulan projede kayıtlı istihdamı arttırabilmek için süre 5 ay daha uzatıldı. SGK tarafından sunulan hibe desteğinden yararlanabilmek için;
  • 0-60 aylık çocuğu bulunan anneler
  • Gündüz bakımevi, anaokulu ya da kreşe düzenli göndermeye devam edilmeli
  • Okula yapılan ödemeler kapsamda sunulan bankalar üzerinden yapılmalı
  • Projeye dair diğer şartlar tamamıyla yerine getirilmelidir.
https://gazetebanka.com/bakanliktan-ciftcilere-buyuk-destek-basvuran-herkese-50-bin-tl-hibe-verilecek/35765/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.