SON DAKİKA
Hava Durumu

SGK’dan faizsiz konut kredisi açıklaması: O şartları taşıyanlara faizsiz konut kredisi verilecek!

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2022 20:04
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2022 16:48
https://gazetebanka.com/
SGK’dan faizsiz konut kredisi açıklaması: O şartları taşıyanlara faizsiz konut kredisi verilecek!

Artan fiyatlar her alana yansıdığı gibi konut satışlarına ve kira fiyatlarına da yansımakta. Artan konut fiyatları ev alımını zorlaştırırken kirada yaşayanlar da kira bedelini ödemekte zorluklar çekiyorlar. Artan fiyatlar yüzünden ev sahipleri de var olan kiracıya fiyat artışı yapmak istiyor ya da kiracıyı çıkarıp yüksek fiyattan yeniden kiralamak istiyor. Durum böyle olunca vatandaş her an evden çıkarılma korkusu yaşıyor. Her ay kendisine ait olmayan ev için kira ödemek yerine kira öder gibi kredi çekip ev sahibi olmak mantıklı gelirken fiyat artışının yansıdığı banka kredileri bu hayalide zorlaştırıyor. Sosyal güvenlik kurumu ihtiyaç sahibi vatandaş için kira öder gibi taksit ödeyebileceği ve sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. SGK Faizsiz Konut Kredisi Fırsatı


Kendi evini almak isteyen ancak maddi durumu el vermeyenlerin aklına ilk olarak bankalar geliyor. Ancak yüksek faiz oranları ve buna bağlı olarak ödenen yüksek taksit oranları kredi ile ev almayı mümkün kılmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ihtiyaç sahibi olan ve ev almak isteyenlere faizsiz konut kredisi imkânı sunmakta. Kurum sıfır faiz ile sunduğu kampanyadan sigortalı kişinin ve aile bireylerinin faydalanmasına olanak sunmaktadır. Ev almak isteyenler istenilen belgeler ile Ziraat bankası şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler. Faizsiz Konut Kredisinden Kimler Yararlanabilir?
Sosyal Güvenlik Kurumu sıfır faizli konut kredisi kampanyasından yararlanabilecekler ise;
  • Harp veya vazife malulü olmaları nedeni ile maaş alanlar ve bu kişilerin eş, dul ve yetimleri.
  • Harp veya vazife mamullüğünden dolayı maaş alanlar ancak faizsiz kredi kampanyasından yararlanmadan vefat eden kişilerin dul eşleri ve çocukları. Eş tekrar evlenmiş ise kişinin çocuklar, çocuk yoksa vefat eden kişinin anne babası da krediden yararlanabilirler.
  • 15 Temmuz olaylarında gazi olanlar eş ve çocukları.
  • Harp ve vazife malulü olup ancak görev değişikliği yaparak çalışmaya devam eden kamu görevlileri.
SGK Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler Nelerdir?
SGK’nın sunmuş olduğu faizsiz konut kredisi için gerekli belgeler ise;
  • Hak sahipliği belgesi
  • TOKİ kampanya hak sahipliği belgesi
SGK’nın sunmuş olduğu faizsiz konut kredisi başvurusu yapmak için SGK’dan maaş alanlar faizsiz konut kredisi hak sahibi müstehaklık bilgisi sorgulaması TOKİ tarafından yapılmaktadır. Sorgulama doğrultusunda gerekli belgelerle Ziraat Bankası şubelerine gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.