SON DAKİKA
Hava Durumu

Sayılı Günler Kaldı! Emekliye Temmuzda Çifte Zam Beklentisi Devam Ediyor! 2022 Bayram İkramiyesinde De Rakamlar Netleşiyor

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2022 21:03
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2022 11:09
https://gazetebanka.com/
Sayılı Günler Kaldı! Emekliye Temmuzda Çifte Zam Beklentisi Devam Ediyor! 2022 Bayram İkramiyesinde De Rakamlar Netleşiyor

Türkiye’de yılda iki defa olmak üzere tüm SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı kapsamında yer alan SGK emeklilerine 2.200 TL olarak bayram ikramiyeleri ödeniyor. Her bayram öncesinde 1.100 TL olarak ödenen ikramiyelerde 2022 yılı için beklenti de bir hayli arttı. Özellikle artan enflasyon ve hayat pahalılığının da yükselmesi nedeniyle emekliler ve ilgili grupta bayram ikramiyesi alacak diğer vatandaşlar artış beklentisi içine girdi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı için herhangi bir artış yapılmamıştı. Temmuz ayında ise emekliler için çifte zam müjdesinin her an gelebileceği aktarılıyor.

Sayılı Günler Kaldı! Emekliye Temmuzda Çifte Zam Beklentisi Devam Ediyor! 2022 Bayram İkramiyesinde De Rakamalar Netleşiyor Emekli İkramiyesi Ne Kadar?
2022 yılının ilk bayram ikramiyesi Nisan ayının sonunda emeklilerin hesaplarına yatırılmıştı. Önceki bayramda da emeklinin beklentisi bu ikramiyelere zam yapılması yönündeydi. Ancak gelen açıklamalar sonrasında zam yapılmayacağı aktarılmıştır. 1.100 TL olarak ödenen bayram ikramiyeleri için Temmuz ayında idrak edilecek Kurban Bayramı için yine aynı oranda ödeme yapılması bekleniyor.

1.100 TL olarak ödenmesi beklenen Kurban Bayramı ikramiyeleri için sürpriz bir zam ise gündemde ilk sırada yerini alıyor. Özellikle Temmuz ayında yılın ikinci 6 ayı için geçerli olacak yeni zamlı maaşlarını da alacak birçok emekli, bayram ikramiyelerinde de artış olması halinde çifte zam ile bayram edecek. Bayram ikramiyelerinde artış yapılmasına ilişkin henüz net bir açıklama ise bulunmuyor.

Sayılı Günler Kaldı! Emekliye Temmuzda Çifte Zam Beklentisi Devam Ediyor! 2022 Bayram İkramiyesinde De Rakamalar Netleşiyor Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?
2022 Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarih merakla bekleniyor. Özellikle hayat pahalılığının artması ve alım gücünün düşmesinin ardından vatandaşların bayramda verilecek ikramiyelerin de artırılmasına yönelik beklentisi devam ediyor. Zam tartışmaları devam ederken en az 1.100 TL ikramiye ödemleri ise kesin olarak hesaplara geçecek. 9 Temmuz Cumartesi günü ilk gününün kutlanacağı Kurban Bayramı için ikramiye ödemelerinin ise bir hafta öncesinden yapılaması bekleniyor. Bayramdan önceki son haftada ilgili kişilerin hesaplarına ikramiye ödemlerinin geçmesi bekleniyor.

Sayılı Günler Kaldı! Emekliye Temmuzda Çifte Zam Beklentisi Devam Ediyor! 2022 Bayram İkramiyesinde De Rakamalar Netleşiyor Kimlere Bayram İkramiyesi Ödenecek?
Bayram ikramiyesi tüm SGK emeklileri ile şehit yakınları, gaziler, vazife ve harp malulleri, geçici köy korucuları, şampiyon sporcular ve ölüm aylığı alanlar gibi birçok farklı gruptan kişiye ödeniyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.