SON DAKİKA
Hava Durumu

Sağlık Bakanlığı duyurdu! 10 bin yeni sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvurular ne zaman? Kimler, nasıl başvurabilir?

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 13:07
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 12:09
https://gazetebanka.com/
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 10 bin yeni sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvurular ne zaman? Kimler, nasıl başvurabilir?

Sağlık Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel alım ilanı duyuruldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklamasında 10 bin sözleşmeli personel alınacağını ifade etti. Başvurular için belirli şartlar gerekiyor. Başvuru tarihi ve başvurunun nasıl yapılacağına dair işlemler merak ediliyor. Sağlık Personeli Alım İlanı Detayları Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı basın açıklamasında 10 bin işçi için Cumhurbaşkanlığı tarafından atama izni verildiğini bildirdi. Bu kapsamda taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere 10 bin farklı sözleşmeli sağlık personeli ataması yapılacak. Atamalar yapılırken KPSS puanı göz önünde bulundurulacak. Yerleştirmeler ÖSYM'nin belirlediği merkezi yerleştirme şartları doğrultusunda gerçekleşecek.

Alım yapılacak kadrolar dışında temizlik hizmetleri görevlisi, bakım ve onarım hizmetleri görevlisi, koruma ve güvenlik hizmetleri görevlisi, klinik destek elemanı ve şoförlük hizmetleri olarak farklı birimlerde görevlendirilmek üzere sürekli işçi alımı da yapılacağı açıklandı. İlk Başvuru ve Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımı için başvuru tarihleri belli oldu. 15 Mart 2022 tarihinde yapılacak başvurularda yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacak. KPSS puanı göz önünde bulundurulacak personel alım ilanı için son başvuru tarihi ise 21 Mart 2022 olarak belirlendi. Belirlenen tarih aralığında yapılacak başvurular dikkate alınacak. Başvuru yapabilmek için de internet üzerinden kaydolabilme kolaylığı sağlandı. Başvurular Nereden Yapılabilir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan yeni personel alım ilanı için belirlenen başvuru şartları dışında başvurunun nasıl yapılacağı da merak ediliyor. İŞKUR aracılığı ile gerçekleşecek başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden ya da İŞKUR'un internet sitesi üzerinden sağlanabilir. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı için başvuru sayfası da e-şube.iskur.gov.tr adresi üzerinden ulaşım sağlanabilir. Branş Dağılımı Nasıl Oldu? Başvuruda bulunabilecek branş dağılımı üzerine de net bir bilgi açıklandı. Tercih yapabilmek için ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlanmış kılavuzun dikkate alınması gerekiyor. Konu üzerine detaylı bilgilendirme ve başvuru sonrasındaki süreç için bilgi alabilme kanalı olarak ÖSYM'nin internet sayfası ile birlikte Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfası güncel olarak takip edilebilir. Hangi Branşlara Ne Kadar Personel Alınacak? Başvuru yapılabilecek pozisyonlar arasında hemşirelik, ebelik, teknisyenlik, biyolog, çocuk gelişimcisi ve diyetisyen gibi çok farklı alanlara yönelik meslek grupları yer alıyor. Her bir branş için belirli bir sayı belirlendi. Bu kapsamda başvuru yapılabilecek tüm branşların listesi şu şekildedir:

5 bin 175 Hemşire ve 800 Ebe alımı yapılacak. Geriye kalan 3 Bin 293 kişi ise şu şekilde pozisyonlara yerleştirilecek:
 • Sağlık teknisyeni
 • Psikolog
 • Biyolog
 • Sosyal çalışmacı
 • Çocuk gelişimcisi
 • Odyolog
 • Diyetisyen
 • Dil ve konuşma terapisti
 • Fizyoterapist
 • İş ve uğraşı terapisti
 • Perfüzyonist
 • Sağlık fizikçisi
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.