SON DAKİKA
Hava Durumu

Sadece Haftalar Kaldı! Emekliye Çifte Bayram Ettirecek Haber! Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2022 17:42
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2022 11:06
https://gazetebanka.com/
Sadece Haftalar Kaldı! Emekliye Çifte Bayram Ettirecek Haber! Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emeklilerin 2022 yılında kazanımları devam ediyor. Temmuz ayında gelecek enflasyon farkı ve yılın ikinci bayram ikramiyesine ilişkin detaylar netleşiyor. Yeni zam oranlarının açıklanacağı tarihe sadece sayılı günler kala emeklilerin büyük bölümü ayrıca bayram ikramiyesi oranlarını da merak etmeye başladı. Özellikle son dönemde artan enflasyon ve hayat pahalılığında yaşanan artış nedeniyle vatandaşların nakit ihtiyaçları da arttı. 2018 yılında 1.000 TL olarak tüm emeklilere ödenmeye başlayan emekli bayram ikramiyeleri 2022 yılının ilk bayram ödemesi kapsamında artışa gidilmeyerek 1.100 TL olarak ödenmişti.

Sadece Haftalar Kaldı! Emekliye Çifte Bayram Ettirecek Haber! Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? 2022 Emekli İkramiyesi Ne Kadar?
Emeklilere yılda iki defa olmak üzere her dini bayram öncesinde verilen bayram ikramiyelerinde 2022 yılı itibariyle artış beklentisi oluşmuş durumda. Emekli ikramiyelerinde artış beklenirken, Temmuz ayında yapılacak maaş zamları da merakla bekleniyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı için hükümet tarafından emekli bayram ikramiyelerinde herhangi bir artış yapma kararı alınmamıştı. 1.100 TL olarak ödenen emekli ikramiyelerinin Kurban Bayramı’nda da yine aynı oranlarda ödemelerin yapılması hedefleniyor.

Sadece Haftalar Kaldı! Emekliye Çifte Bayram Ettirecek Haber! Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?
Temmuz ayında emeklinin alacağı maaş zam oranları ve Kurban Bayramı ikramiyelerinde oranlar merak edilmeye devam ediyor. Bu yıl 9 Temmuz’da idrak edilecek Kurban Bayramı için ödemlerin bayramdan bir hafta öncesinde yapılması bekleniyor. Bayram ikramiyelerinde henüz artış olup olmayacağına dair net bir açıklama gelmedi. Milyonlarca emekli maaşlarla beraber bayram ikramiyelerinde de artış olması yönünde.

Sadece Haftalar Kaldı! Emekliye Çifte Bayram Ettirecek Haber! Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? Bayram İkramiyesine Zam Yapılacak Mı?
2022 yılının ikinci ve son bayram ikramiyelerinin hesaplara geçmesi için sadece sayılı günler kaldı. Temmuz ayında bayram ikramiyelerinde de artış bekleyen milyonlarca emekli ise zam yapılıp yapılmayacağını araştırmaya devam ediyor. 2018 yılında başlatılan uygulama kapsamında bin lira olarak ödenen ikramiyelere 3 yılda sadece 100 TL zam yapılmıştı. 1.100 TL olarak ödenmeye başlayan bayram ikramiyelerinde 2022 yılında beklenti ise bir hayli arttı. 1 – 8 Temmuz haftasında yapılması beklenen ikramiye ödemelerinin yine 1.100 TL olarak yapılması bekleniyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.