SON DAKİKA
Hava Durumu

PTTCell online fatura ödeme - İnternet üzerinden PTTCell fatura ödeme nasıl yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2022 06:06
Haber Güncellenme Tarihi: 19.06.2022 17:08
https://gazetebanka.com/
PTTCell online fatura ödeme - İnternet üzerinden PTTCell fatura ödeme nasıl yapılır?

PTTCell, özel olarak oluşturulan ve avantajlı kampanyalara sahip yöntemlerden bir tanesi olarak görülüyor. PTTCell online fatura ödeme imkanları tanıması ve hızı itibariyle hem kullanışlı hem de dikkat çeken yöntemlerden olması da tüm kampanyalardan yararlanmayı sağlıyor. PTTCell yöntemiyle online olarak TL yükleyebilir, faturalı hatlarınız için ödemeleri yapabilirsiniz. 

Fatura ödeme işlemlerine ek olarak, paket yenileme ve güncel paketle birlikte tüm işlemleri siteden gerçekleştirme imkanına da sahip olursunuz. PTTCell kampanya türlerine bağlı olarak ödeme yapabilir, kredi kartlarıyla ve ATM aracılığıyla paket borcunu ödeyebilirsiniz. Online Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?
Site kurallarına uygun şekilde yapılacak olan ödeme işlemleri için özel olarak belirlenmiş self servis kategorisi bulunuyor. PTTCell online işlemler için mobil cihazınızdan veya bilgisayardan sisteme giriş yapabilirsiniz. Kendi profilinize giriş yapabilmek için telefon numaranız ve online işlem şifrenizin bulunması yeterlidir. Bu sayede kendi hattınız için hızlı bir şekilde özel olarak paket satın alabilir veya borç ödemelerini yapabilirsiniz.

Online yöntemlerin kullanılması için sadece PTTCell sitesinden ödeme başvurusunda bulunulması gerekmiyor. Direkt olarak site bünyesinde kredi kartlarıyla yapılabilen ödemeler, PTT bayiliklerinde de gerçekleştirilebilir. Fatura ödeme işlemleri hem mobil cihazlardan hem de bilgisayardan siteye girilerek borç tutarı kadar yapılabiliyor. İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, ING, Garanti Bankası gibi pek çok banka aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz. PTTCell müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, paketler ve işlem süreçleri hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Kredi Kartıyla Fatura Ödemesi
Kredi kartı yöntemlerinin kullanılmasıyla birlikte fatura ödemeleri mesai saatleri içerisinde ve hafta içinde hızlıca yapılabiliyor. Türkiye’de aktif olarak hizmet vermeye devam eden tüm bankalarla kredi kartı bakiyesine ve işlem imkanlarına bağlı olarak fatura ödemesi yapılabilir. PTTCell tarifeler ile kartlı ödeme işlemlerinde ne kadar ödeme yapılacağı da kampanya tutarına göre değişiklik gösteriyor. 

Sadece online yöntem olarak kredi kartlarının kullanılması gerekmiyor. ATM’ler üzerinden de kartsız bir şekilde ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. PTT Bank da dahil olmak üzere pek çok anlaşmalı bankanın “Cep Telefonu Fatura Ödeme” bölümleri bulunuyor. Bu bölümler aracılığıyla tüm işlemlerinin kartlı veya kartsız olarak ATM’ler aracılığıyla yapılması sağlanıyor. PTTCell faturasız hat fiyatı ödemesine ek olarak, faturalı hatlar için aylık ödemeler de kart aracılığıyla yapılabilen bir yapıya sahiptir. Anlaşmalı Bankalar İle Fatura Ödemesi
Anlaşmalı bir şekilde bankalarla fatura ödemelerinin yapılabiliyor olmasına ek olarak, paket yenileme işlemleri ve aylık ödemeler de aylık olarak gerçekleştirilebiliyor. Bankalarla anlaşmalı olarak mesai saatleri içerisinde tüm ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. ATM’ler yerine, online işlemleri sitelerinden de yapabilir ve aylık fatura ödemelerini otomatik bir şekilde de sürdürebilirsiniz. PTTCell bakiye sorgulama işlemlerini PTTCell’in online adresinde yaptıktan sonra faturasız hattınıza yükleme de yapabilirsiniz.

Hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri için kullanıma uygun ödeme yöntemleri belirlenmiştir. Anlaşmalı bankaların özel olarak belirlenmiş olan ödeme politikaları gereği 17:30 sonrasında para aktarımı veya borç ödeme işlemleri bir ertesi gün sonuçlandırılıyor. Yapılacak ödemelerin gün içerisinde gerçekleşmesi için bu süreye uygun hareket edilmesi gereklidir. Pttcell telefon kampanyası hangisi olduğu fark etmeksizin, PTTCell sitesinde internetten yapılan ödemelerin aynısını bankaların sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Online Self Servis Fatura Ödeme İşlemleri
Online işlemler için PTTCell TL yükleme faaliyetlerinin siteden gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan siteye giriş yapılarak, online self servisle kendi bilgilerinizi girebilir ve numaranıza uygun ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerin hızlı sonuçlandırılabilmesi, herhangi bir sorun yaşanmaması için özel olarak belirlenen yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında kredi kartları, ATM yöntemi ve mobil ödeme işlemleri yer alıyor. PTT’nin adreslerine giderek gişelerden de mobil cihazlarla ilgili yükleme faaliyetlerini gerçekleştirmeniz sağlanıyor. 

PTTCell online fatura ödeme için sadece kampanya tutarı değil, yeni bir kampanya dahil ettiğinizde onun da ödemesini yapabiliyorsunuz. Sadece tekli olarak kampanyalar yerine, aylık adınıza çıkarılacak faturanın toplam tutarını hızlıca tek seferde ödemeniz sağlanıyor. Sitede online işlemler kısmında kredi kartı bilgilerinizle veya borç sorgulama işlemlerinin ardından ATM’ler veya bayilikler üzerinden de borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Aynı Kredi Kartıyla Kaç Fatura Ödemesi Yapılır?
Aynı kredi kartı kullanılarak bir gün içerisinde faturalarla ilgili ödeme işlemlerinin genellikle en fazla dört adet olacak şekilde gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Yapılacak olan başvurularda sadece telefon faturaları için değil, borç tutarının kampanya türlerine bağlı olarak ödenmesi de sağlanıyor. Aynı kredi kartı olması gerekmeden, size ait olan diğer ödeme yöntemleriyle online ödeme yapabiliyorsunuz. Pttcell mobil ödeme işlemiyle telefondan veya tabletten de, kredi kartı bilgilerinizi girebilir ve ödeme yapabilirsiniz. ATM’den Telefon Faturası Ödemesi Yapılır Mı?
ATM’den telefon faturası için ödemeler, borç sorgulama işlemleriyle birlikte gerçekleştirilebiliyor. Telefon faturalarının ödenebilmesi için özel olarak belirlenen bankaların kredi kartı seçenekleriyle ödemeyi yapabilirsiniz. Pttcell telefon kampanyası gibi özel kampanyaların borçları de ödenebiliyor. Online faturalar için yapılacak işlemler sadece paket tutarının aylık kullanıma uygun şekilde faturalı hatta ödenmesi yönünde değildir. Aynı zamanda telefon talebinde bulunulması ve yeni kampanyaların aylık ödeme değerlerinden yararlanılması da sağlanıyor. Fatura Sorgulama Servisi
Fatura sorgulama servisi için belirlenen özel olanaklar direkt olarak borç tutarının öğrenilmesini ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödenmesini sağlıyor. Hangi kampanyaya katıldığınız ve hangi kampanya tutarından aylık ödeme miktarınızın ne kadar olduğunu Pttcell online işlemler için imkan tanınan sitede öğrenebilirsiniz. Hem faturalarınızı sorgulayabilir hem de özel olarak borcunuzu ATM, kredi kartı gibi yöntemler sayesinde ödeyebilirsiniz. 

Fatura borcuna bağlı olarak aylık ödeme yapabileceğiniz gibi, geçmişten kalan ve ödemediğiniz faturalar için de borcunuzu ve ekstra olarak belirlenen tutarı karşılamanız sağlanıyor. Online işlemlerin sadece PTTCell sitesinde yapılması gerekmiyor. Anlaşmalı herhangi bir bankanın sitesine girebilir ve girdiğiniz sitede “Cep telefonu fatura ödeme” bölümünden fatura sorgulama servisiyle birlikte ödeme hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Banka Sitelerinden Online Fatura Ödemesi
Banka sitelerinde herhangi bir faturanın ödenmesi için “ödemeler” bölümünde özel olarak bölümler oluşturuluyor. Anlaşmalı bankaların sitelerine bilgisayardan veya mobil cihazlardan giriş yaptığınız taktirde banka sitesinde tüm borç tutarını tek çekim olarak kredi kartıyla ödemeniz sağlanıyor. Belirlenen borç tutarı tam olarak yayınlanacağı için, herhangi bir ekstra faturayla karşılaşmadan tümünü ödemeniz sağlanıyor. 

Banka sitelerinden online fatura bünyesinde PTTCell telefon kampanyası ile özel kampanya için, aldığınız telefonla ilgili ödemeyi de yapabiliyorsunuz. Aylık toplam ücret sadece internet, konuşma ve SMS ile kullanımla belirlenmiyor. Anlaşmalı olan bankalar aracılığıyla online fatura ödeme işlemlerinin yapılması sağlanabiliyor. Telefondan Fatura Ödeme İşlemleri
Telefondan ödemeler yapılmak istendiği taktirde, PTTCell’in sitesine girilebilir veya anlaşmalı bankanın sayfasına giriş yapılabilir. Resmi Pttcell online fatura ödeme işlemleri her bir onaylanmış yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Borç tutarı tüm yöntemlerle aynı olarak belirlenerek, komisyon talep edilmiyor. PTT’nin belirlemiş olduğu mobil uygulamayla da online işlemleri telefonunuzdan yapma imkanına sahipsiniz. Kredi kartı numaranızı, telefon numaranızı girmeniz halinde, fatura tutarı olarak belirlenen ücreti ödeyebilirsiniz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.