SON DAKİKA
Hava Durumu

Piyasalar denge kaybı yaşıyor! Selçuk Geçer’in açıklamaları tehlikeye işaret etti!

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2022 17:37
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2022 15:10
https://gazetebanka.com/
Piyasalar denge kaybı yaşıyor! Selçuk Geçer’in açıklamaları tehlikeye işaret etti!

Savaşın etkisi küresel piyasalarda ekonomik olarak kriz ateşini körüklüyor. Yeni ve yıkıcı bir dalganın beklendiği belirsiz ortamda ekonomist Selçuk Geçerden sürecin beklenenden sürpriz sonuçlarla devam edeceğine yönelik açıklamalar gecikmedi.

Selçuk Geçer'in dolar kuru yönündeki nokta atışı tahminleri bu kez son sürece yönelik dolardaki kur pozisyonu üzerine oldu. Geçer’e göre süreçte gerekli önlemler acil olarak alınmalı. Dünya piyasalarında yaşanan kriz sürecinden ekonomik olarak Türkiye'de olumsuz olarak etkilenecek. Dolardaki Yükseliş Engellenemeyecek! Selçuk Geçer: “Dolar 18 TL'yi bulduğu anda yapılan hamlelerle 14 TL seviyesine gerilemişti. Her ne kadar farklı yaptırımlarla kur yükselişi belirli bir seviyede tutulmaya çalışılsa da piyasadaki agresif yükselişi devam edecek.” Her gün piyasalara artışla başlayan dolar yükselişini koruyor. Şuanki piyasalarda dolar kuru 14.50 TL seviyesinde. "Dolar 18 TL'ye Ulaşacak!"

Selçuk Geçer dolar kuruna yönelik tahminlerinde bulunurken şu sözleri dile getirdi: “Dolardaki yükseliş etkisini sürdürecek. Bu beklenen bir durum” dedikten hemen sonra: “Yaptığım incelemelerde dolar öncelikle 15 TL seviyesinde bir bekleyiş yaşayacak. Kısa süreli beklemenin ardından bu seviye aşılarak hızla yükselişini devam ettirecek. İleriye dönük tablo incelemelerine bakıldığında 18 TL'ye ulaşmasını öngörüyorum” ifadelerinde bulundu. "Dolar 14 TL'nin Altına Düşmez! Beklentiye Girmeyin!" Ünlü ekonomist sürecin ciddiyetini petrol ve doğalgazdaki artışa bağlayarak şu açıklamalarda bulundu: “Şu an dünyanın geldiği seviyeye bakıldığında dolar kurunun hala şu şartlarda duruyor olması ilgi çekici. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş süreci emtia fiyatlarını etkilediği gibi özellikle akaryakıt fiyatlarını doğalgazı ve petrolde büyük bir yükselişi beraberinde getiriyor. Tüm bu süreçten doların etkilenmemesi mümkün değil” dedikten sonra yatırımcılara yönelik de son bir açıklamada bulundu.

Yatırımcılar süreçte yüksek rakamlardan alım yapmak istemiyor. Ekonomist, yatırım yapabilmek için piyasaların seyrinde düşüş gözleyenler içinde bir uyarıda bulundu. Ünlü ekonomist S.Geçer: “Yaşanan bu kaos sürecinde doların 14 TL'nin altına inmesini beklemeyin! Bu konuda beklentiye çok da fazla girmeyin!” diyerek konuşmasını tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.