SON DAKİKA
Hava Durumu

OSB'den yeni fabrika müjdesi! İstihdam ettirilecek yeni 10 bin 400 işçi alınacak!

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2022 20:16
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2022 17:48
https://gazetebanka.com/
OSB'den yeni fabrika müjdesi! İstihdam ettirilecek yeni 10 bin 400 işçi alınacak!

Sivas'ta yer alan Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde altyapı çalışmalarında sona geliniyor. Çalışmalar tamamen sonlandığında bölgeye yönelik 35 farklı firmanın fabrika kurması için planlamalara başlandı. Cazibe merkezleri programı dahilinde yatırımcılara yeni bir istihdam alanı oluşuyor. Fabrika kurulumu için tesis edilecek alan üzerine Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Cumhurbaşkanlığına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 35 Farklı Firma Tesis Kurabilecek! Sivas'ın Demirağ Organize Sanayi bölgesinde firmalar için tahsis edilecek özel alan için Başkan Mustafa Eken şu açıklamalarda bulundu: “Son 3 aylık süreç içerisinde 35 farklı firma bu alana yer tahsisinde bulundu. Bu da 10 bin 400 farklı kişinin istihdamının garanti altına alınması demek oluyor. 21. cazibe merkezi olarak ilan edilen bu bölge için 5 milyar liralık yatırım bütçesi belirlendi.”

Başkan Mustafa Eken çağrıda bulundu. Yatırımcıları Sivas'a davet etti. Hem kurumlarla valilikle hem de belediyelerle yapılan görüşmelerle çalışmaların sürdürüldüğü bölgede arsa tahsisi yapılabiliyor. Bölgenin Özelliği Nedir?

Bölge Sivas merkeze 20 kilometre uzaklıkta bir alanda yer alıyor 814 hektar üzerine kurulmuş ve 224 parselden oluşan bir alanda yer alıyor bölgenin içerisinden raylı sistemler geçirilerek üretimde sağlanan malın aracısız ve tek bir kaynakla limana iletilmesi sağlanıyor. 2022'nin sonunda Hızlı Tren Aktif Hale Gelecek! Tüm amaç bölgede yeni bir istihdam olanağının oluşturulabilmesi, bölgeye değer kazandırabilmek ve ihracat yapabilmek. Konu üzerine Eken sözlerini şu şekilde tamamladı. “2022 yılı sonuna gelindiğinde hızlı tren artık faaliyete geçecek. Sivas sağlanan bu fırsat ile en şanslı iller arasında yer alıyor. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi tamamen yatırımcılara ait olacak. Hızlı tren aktif hale geldiğinde Almanya'da yer alan bir yatırımcı 3 saatlik bir sürede Ankara'ya ulaşabilecek ve ardından 2 saatlik bir süre ile buraya gelebilecek. Toplamda 5 saatte Sivas'ta yer alan fabrikasına ulaşım sağlayabilecek.” "2024'te 30 Bin Kişiye İstihdam Hedefliyoruz." “Bu büyük bir kazanç. Yatırımcılara oluşabilecek her türlü engeli ortadan kaldırıyoruz. Amacımız Sivas'ı ilk 10 il içerisinde yer almasını sağlamak” dedikten hemen sonra hedefimizde 10 bin 400 kişi itham ettirmek bulunuyor. 2023'te ise bu rakamı 20 bin 400’e çıkarmayı hedefliyoruz. 2024'te 30 bin kişiyi istihdam ettiren bir Organize Sanayi olmasını temenni ediyoruz . Bu şekilde Sivas'ta işsizlik sona erecek” diyerek konuşmasını tamamladı.

https://gazetebanka.com/avrupa-birligi-destekli-projeden-kadin-girisimcilere-aninda-40-000-tl-odeme/35621/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.