SON DAKİKA
Hava Durumu

Öğrenciye 850 TL hesaplara yatırılmaya başlandı! TC kimlik sonu 6 ile bitenler için bugün itibariyle ödemeler hesaba yatıyor!

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 10:26
https://gazetebanka.com/
Öğrenciye 850 TL hesaplara yatırılmaya başlandı! TC kimlik sonu 6 ile bitenler için bugün itibariyle ödemeler hesaba yatıyor!

Günlerdir beklenen burs ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. Her ay belirli dönemlerde kişinin TC kimlik numarasındaki son haneye bakılarak yatırılan burs miktarı anlaşmalı bulunan banka hesabına yatırılıyor. Öğrenci Bursu Nedir? Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim gören Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri her yıl devlet tarafından belirlenen miktarı burs ya da kredi olarak alma hakkı kazanıyor. Belirli şartları karşılayanlar yapılan başvuru sonrasında geri ödemesiz KYK bursu ya da geri ödemeli kredi fırsatından yararlanıyor. Öğrenci Bursundan Kimler Faydalanabilir? KYK bursu ya da kredisi alabilmek için yapılan ilk başvurularda ödemeler 1 ay gecikmeli olarak başlıyor. Bu nedenle öğrencinin tanımlanmış banka hesabına iki ayın toplu ödemesi tek seferde yatırılıyor. KYK burs ya da kredi ödemesi bekleyenler için duyuru yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Şubat ayına yönelik burs ve kredi tutarlarının hesaba yatırıldığını açıkladı. TC kimlik numarasının son hanesine bakılarak öğrenilen ödemeler Mart ayında da yatırılmaya devam ediyor. Öğrenci Bursu Ne Zaman Hesaba Yatırılır?

Şubat ayı içerisinde kredi ve burs ödemeleri; TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar 6 Şubat tarihinde, TC kimlik numarası sonu 2 olanlar 7 Şubat tarihinde, sonu 4 olanlar 8 Şubat tarihinde, sonu 6 olanlar 9 Şubat tarihinde, sonu 8 olanlar 13 Şubat tarihinde ödemelerini aldı. Ödemeler yine aynı günlerde tekrarlanacak. Öğrenci Bursu Miktarı Ne Kadar Oldu? Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan duyuru neticesinde başvurular alındı ve pek çok öğrenci devletin sağladığı burs ya da kredi imkanından faydalanma şansı kazandı. Ön Lisans ve Lisans öğrencileri 850 TL, Yüksek Lisans öğrencileri 1.700 TL, Doktora öğrencileri ise 2.550 TL ödeme alıyor. Ödemeler anlaşmalı bulunan Ziraat Bankası aracılığı ile TC kimlik numarasının son hanesine bakılarak her ay düzenli olarak kişinin hesabına yatırılıyor. Öğrenci Bursu Mart Ayı Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?
Mart ayı itibari ile ödenmeye başlanan kredi ve burs ödemeleri TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaya başlandı. Sonu 0 ile bitenler 6 Mart tarihinde, sonu 2 ile bitenler 7 Mart tarihinde, sonu 4 ile bitenler 8 Mart tarihinde, sonu 6 ile bitenler 9 Mart tarihinde, sonu 8 ile bitenler ise 10 Mart tarihinde ödemeleri hesabında bulabilecek. TC kimlik numarasının sonu 0, 2 ve 4 ile bitenler geçtiğimiz gün ödemelerini hesaplarında buldu. Sonu 6 ile bitenler için ise bugün itibariyle ödemeler yatırılmaya başlandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.