SON DAKİKA
Hava Durumu

Öğrencilerin dikkatine: Vakıflar Genel Müdürlüğü karşılıksız burs hizmeti sunacak! Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru şartları neler? VGM burs başvurusu nereden yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 23:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 17:47
https://gazetebanka.com/
Öğrencilerin dikkatine: Vakıflar Genel Müdürlüğü karşılıksız burs hizmeti sunacak! Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru şartları neler? VGM burs başvurusu nereden yapılır?

Zorlu ekonomik şartlar karşısında ülke sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için çeşitli yardım hizmetleri geliştiren kamu kurumlarından olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni dönemde de hizmet kapsamı dahilinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve onlara destek olmaya devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kamu kurumlarından olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde geliştirdiği yardım modelleri ile ülke sınırları içerisinde yaşayan binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ve ailelerine destek olarak sosyal devlet olmanın sorumluluğunu yerine getiriyor. Bu kapsamda hem nakdi hem de fiziki desteklerde bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü, son günlerde öğrenciler için geliştirmiş olduğu burs hizmet ile vatandaşlar tarafından yakın takibe alındı.

Her yıl ilkokuldan yükseköğrenime kadar eğitim gören binlerce öğrenciye karşılıksız burs hizmeti sunan Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni dönemde artan masraflar karşısında dara düşen veliler ve öğrenciler tarafından yakından takip edilmeye başlandı. İhtiyaç sahipleri müdürlüğün yeni dönem burs hizmetine ilişkin ayrıntıları sorgulamaya devam ediyorlar. VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN? Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ülke sınırları içerisinde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler için geliştirmiş olduğu yardım modellerinden olan burs hizmeti, eylül ayına girilip okulların açılması ile birlikte arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Önlisans ve lisans öğrencilerine yılın 8 ayı, ilkokul- ortaokul ve lise öğrencilerine ise yılın 9 ayı ödeme hizmeti sunan müdürlük, bu senenin burs hizmetine ilişkin başvuru ekranlarını henüz erişime açmadı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu sene kaç TL’lik burs vereceği de araştırılan konu başlıklarından birisi oldu. İhtiyaç sahibi öğrenciler artan enflasyona karşı öğrenci burslarında da iyileştirme yapılıp yapılmadığını araştırmaya başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü henüz açıklanmayan 2022- 2023 burs ücretlerine karşılık geçtiğimiz dönemde verilen burs tutarlarını şu şekilde hatırlattı:
  • İlkokul- ortaokul ve lise öğrencilerine: Aylık 200 TL
  • Lisans ve önlisans öğrencilerine: Aylık 650 TL
VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaç sahibi öğrencilere sunmuş olduğu burs hizmeti için henüz yeni dönem duyurusu yayınlanmadı. Önümüzdeki günlerde başvuruları kabul edeceği tahmin edilen müdürlük, söz konusu başvuruları resmi internet sitesi üzerinden onaylayacak. VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NĞN BURS HİZMETİNDEN KİMLER YARARLANAMAZ? Yeni dönemde Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaç sahibi öğrencilere sunmuş olduğu burs hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin sahip olmamaları gereken özellikler şu şekilde sıralandı:
  • Asgari ücret düzeyinde gelire sahip olanlar
  • Doktora ve yüksek lisans öğrencileri
  • Polis Akademisi ve askeri okul öğrencileri
  • Kurumdan muhtaç aylığı alan öğrenciler
  • Herhangi bir kamu kurumu veya kuruluşundan burs desteği alan öğrenciler
  • Geçtiğimiz sene aldığı burs hizmetini kaybeden öğrenciler
  • Okulu uzayan öğrenciler
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.