SON DAKİKA
Hava Durumu

Ödendi: 22 ilde bugün hesabınızdan çekebilirsiniz! 14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel ve tam liste

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 00:27
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 00:27
https://gazetebanka.com/
Ödendi: 22 ilde bugün hesabınızdan çekebilirsiniz! 14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel ve tam liste

Evde bakım maaşı Mart 2022 dönemi ödemeleri tüm hızıyla sürüyor! Her ayın ikinci haftası ile başlayan ve ay sonuna kadar il il hak sahiplerine ödenen bakıma muhtaç aylıklarında bugün 22 ile ulaşıldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlerin yanında Uşak, Niğde, Bilecik ve Afyonkarahisar gibi illerde hak sahipleri, hesaplarından engelli bakım paralarını çekerek ihtiyaçları için kullanabilirler. Hak sahipleri dilerlerse e-Devlet ya da SMS ile evde bakım parası sorgulaması yaparak ödendi bilgisini teyit edebilirler. 14 MART 2022 EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER EKSİKSİZ VE TAM LİSTESİ Evde bakım parası Mart ödemeleri 13 Mart Pazar günü toplam 18 ilde tamamlanmıştı. 14 Mart Pazartesi günü yapılan dört il ödemesi ile bugün toplam 22 ilde bakıma muhtaç aylığı ödemeleri tamamlandı. Bugün ödenen tutarla birlikte güncel engelli bakım aylığı yatan iller listesi şu şekilde değişti:

* Tokat

* Kırşehir

* Bolu

* Osmaniye

* Ordu

* Afyonkarahisar

* Hatay

* Çanakkale

* Aksaray

* İzmir

* Antalya

* Diyarbakır

* Ankara

* Kırıkkale

* Balıkesir

* İstanbul

* Konya

* Kocaeli

* Şanlıurfa

* Niğde

* Bilecik

* Uşak 22 İLDE 2354 TL HESAPTA! Bugün hesaplara aktarılan ödemeler ile birlikte bakıma muhtaç aylıklarında toplam 22 ile sayısına ulaşıldı. Hak sahiplerine üç kritere göre ödenen engelli bakım paraları, yeni yılla birlikte zamlanarak 2.354 TL’ye ulaştı. Engelli bakım aylığı başvuru şartları arasında yer alan gelir şartı ise son asgari ücret zammı ile birlikte 2.835,60 TL’ye yükseldi. ENGELLİ BAKIM PARASI KİMLER ALABİLİR? Engelli bakım aylığı hak sahipliği belirlenirken üç şart aranmaktadır. Engelli yakınının bakımını üstlenenler için Bakanlık tarafından yapılan ödemelerde hak sahipliği için şu üç şart aranır:

* Devlet hastanelerinden alınmış ve “Ağır Engelli” ibaresi işaretli olan sağlık raporu (Engellilik şartı)

* Bakımı üstlenilen engelli bireyin yeme ve içme gibi temel ve yaşamsal ihtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor olması (Bakıma muhtaçlık kriteri)

* Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte ikisinden (2.835 TL) az olması (Gelir şartı)
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.