SON DAKİKA
Hava Durumu

O banka duyurdu! Emekliye 2 bin TL nakit desteği! Geri ödemesiz destekten nasıl faydalanılabilir?

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2022 17:31
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2022 17:31
https://gazetebanka.com/
O banka duyurdu! Emekliye 2 bin TL nakit desteği! Geri ödemesiz destekten nasıl faydalanılabilir?

İş Bankası yeni emekli olanlara ya da emeklilik hesabını bankasına taşıyanlara yönelik nakit promosyon desteği sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ortaklaşa yapılan işbirliği doğrultusunda İş Bankası'ndan ilk maaşını almak isteyen emekliler yenilenen promosyon bedelinden yararlanabilecek.

Emekliler ve emekli adayları için müjdeli haberi İş Bankası duyurdu. SGK tarafından sağlanacak ödemede emeklilik hesabını İş Bankası üzerinden gerçekleştiren kişiler 2 bin TL'yi bulan nakit promosyon desteğinden yararlanabilecek. Kampanya süreci 31 Mart 2022 tarihinde son bulacak.

İş Bankası ilk defa emekli maaşını aldıktan sonra alınan emekli maaşı tutarına göre 2 bin TL'yi bulan promosyon ödemesi sunacak. Geri ödemesiz destekten tüm emekliler yararlanabilecek. 1 Ocak tarihinde başlatılmış olan kampanya süreci 31 Mart tarihinde son bulacak İş Bankası Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır? Emeklilik maaşını İş Bankası hesaplarına taşıyan müşteriler ek kart, Maximum Kart talebinde bulunduklarında herhangi bir yıllık ücret ödemesinde bulunmuyor. Ayrıca bankanın sunduğu çeşitli avantajlardan da yararlanabiliyor.

İş Bankası aracılığı ile emekli olmak isteyen kişiler SSK ya da Bağkur'dan emekliliği başlatılmış olmalıdır. SGK İl Müdürlüğüne gidilerek İş Bankası tercihinde bulunulabilir.

Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar için bu süreçte çalıştıkları kurumdan alacakları dilekçe ile maaş ödemelerini aracı olacak İş Bankası hesabına seçebilecek.

Ardından İşCep ya da iş bankasının internet sitesi aracılığı ile hesap belirlemesi yapılabilir. Gerekli talimat verilerek promosyon başvurusunda bulunulabilir.

İlk defa emekli olan kişiler yapılacak başvuruda promosyon ödemesi alabilmek için öncelikle İş Bankası şubesini ziyaret etmelidir. İş Bankası Promosyon Miktarı Ne Kadar Oldu?

İş Bankası tarafından emeklilere yönelik belirlenen promosyon ödeme tutarı 2023 yılına kadar geçerliliğini koruyacak. 3 yıllık taahhüt veren emeklilere özel olarak belirlenen miktar şu şekildedir:
 • 1.500 TL altında emekli aylığı bulunanlara 1.750 TL
 • 1.500 ile 2.500 TL arasında emekli aylığı bulunanları 1.875 TL
 • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı bulunanlara 2000 TL
Promosyon Ödemesi Hesaba Ne Zaman Yatırılır? Promosyon ödemeleri hesaba yatması süreci ilk defa emekli olanlar için ilk maaş ödemesi alındıktan sonraki ilk 3 gün içerisinde. Daha önceden emekli maaşı alanlar için ise başvurduktan sonraki ilk 3 gün içerisinde hesaba yatırılır. Emeklilik Hesabı İş Bankasına Nasıl Taşınır? Emeklilik hesabını İş Bankasına taşımak isteyenler şubeye gitmeden internet üzerinden işlemi kolaylıkla halledebilir. Promosyon başvurusunda bulunabilmek için maaş taşıma işlemleri maaş üzerinde herhangi bir bloke bulunmuyorsa internet üzerinden ya da PTT aracılığı ile de sağlanabilir. Şubeye gitmeden maaş taşıma işlemleri ve promosyon başvurusunu yapabilmek için şu adımları takip edilmelidir:
 • İş Bankası'nın İşCep uygulaması cep telefonuna indirilir.
 • İşCep uygulaması içerisinde “başvurular” alanına geçilir.
 • “Emekli maaş işlemleri” seçilir.
 • “Maaş taşıma ve talimat verme” kısmı aktif hale getirilir.
Bir başka yol ise;
 • İşCep uygulaması içerisinde başvurular alanına geçilir.
 • Emekli maaş işlemleri kategorisinden “promosyon başvurusu” internet şubesine gelinir.
 • “Başvuru ve ürünler” kategorisi üzerinden “emekli maaş işlemleri” kısmına gelinir.
 • “Maaş taşıma ve talimat verme” alanı aktif hale getirilir.
Promosyon başvurusunda bulunabilmek için;
 • İnternet şubesine giriş yapılır.
 • “Başvuru ve ürünler” kategorisine geçilir.
 • “Emekli maaşı işlemleri” alanı aktif hale getirilir.
 • “Promosyon başvurusu” sekmesi üzerinden başvuru sağlanır.
https://gazetebanka.com/yapi-kredi-acikladi-emeklilere-2750-tl-odeme-yapiyor-bu-kampanya-emeklilerin-cebini-rahatlatacak/35483/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.