SON DAKİKA
Hava Durumu

MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er personel alımı başvurusu: Kılavuzu, başvuru şartları, başvuru formu…

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2022 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.08.2022 13:08
https://gazetebanka.com/
MSB Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er personel alımı başvurusu: Kılavuzu, başvuru şartları, başvuru formu…

Milli Savunma Bakanlığı 2022 yılında Sözleşmeli Er alımı başvurularını başlattı. En az ilköğretim mezunu adayların askeri personel olarak başvuru sürecinde belirli şartları taşıması gerekiyor.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına alımı yapılacak olan Sözleşmeli Er başvuru kılavuzu netleşti. Kılavuzda ilk kez sözleşmeli olarak başvuruda bulunacak olanların başvuru şartları yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın 2022 yılında 3. dönem olarak başlattığı sözleşmeli er personel alımı için adayların ilkokul mezunu olması yeterli oluyor.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

Milli Savunma Bakanlığında görevlendirilmek üzere sözleşmeli er olarak başvuruda bulunmak isteyenlerin belirli şartları taşıması gerekiyor. O şartlar arasında şunlar yer alıyor:
  • Kişinin TC vatandaşı olması
  • En az ilköğretim mezunu olması (Yurt dışındaki dengi okullardan mezun olması)
  • Askeri okullarda ya da Türk Silahlı Kuvvetlerinde gösterdiği çalışmada herhangi bir nedenden kaynaklı olarak ilişiğinin kesilmemiş olması
  • Daha önce Subay, Uzman Jandarma, Astsubay ya da Uzman Erbaş gibi farklı görevlerde bulunmamış olması
  • Kamusal olarak işlediği suçlardan kaynaklı haklardan yoksun bırakılmamış olmalı
  • Devletin güvenliğini tehdit edecek herhangi bir girişimde bulunmamış olması
  • Belirli boy ve kilo standartlarına uygunluk sağlanması
KARA, DENİZ, HAVA KUVVETLERİ ASKERİ PERSONEL ALIM EK ŞARTLARI

Başvuru şartları Kara, Deniz ve Hava kuvvetleri askeri personel alımında değişebiliyor. Yaş şartı dikkate alınarak yapılacak başvurularda özellikle askerliğini erbaş ya da er olarak tamamlamış olanlar 25 yaşını bitirmemiş olmalıdır. Açıklanan şarta göre 1 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar başvuruda bulunabilecek.

Askerlik  hizmetine henüz başlamamış olanlar ya da henüz askerliğini tamamlamamış olanların 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Yeni düzenlemeye göre 1997 ile 2002 tarihleri arasında doğanlar başvurabilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

MSB PERSONEL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuru şartlarına karşılayan adaylar internet üzerinden online olarak başvuru yapabilecek. Milli Savunma Bakanlığı personel başvuruları için Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden detaylı olarak incelenebilir.

Askerlik süreci devam eden adaylar online olarak başvuru formunu doldurduktan sonra çıktı olarak kıta özlük dosyalarını muhafaza edildiği ilk  amirliğine giderek müracaat etmeleri gerekir.

Online olarak yapılacak başvuru sonrasında tüm işlemlerde TC kimlik numarası kullanılır. E-devlet üzerinden çevrimiçi başvurular gerçekleştirilebilir. Adaylarla gerekli görüldüğünde telefon yoluyla iletişime geçilir.

MSB BAŞVURU DURUM TAKİBİ VE SINAV SONUÇLARI

Başvuru şartlarını karşılayan adaylar personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden seçim aşamasına geçildiği anda çağrıda bulunulur. İnternet üzerinden başvuru durumu takip edilerek işlemler tamamlanmalıdır. İnternet ortamı dışından farklı bir yolla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar sınav süreci ve sınav sonuçlarının açıklanması gibi tüm işlemleri bu adres üzerinden takip edebilecek.

MSB ONLİNE BAŞVURU FORMU

Milli Savunma Bakanlığında görevlendirilmek üzere başvuruda bulunmak isteyen adaylar çevrimiçi online başvuru formunu personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden erişebilecek. Kişinin başvuru programı kullanma talimatını eksiksizce yerine getirmesi, nitelik belgesine sahip olması, gerekli görülen boy ve kilo standartlarına uygunluk sağlaması, hastalık belgesi durum bildiren hekim sağlık raporu, adayın bilgi formu ve fiziki yeterlilik testi eksiksizce teslim edilmelidir.

Sözleşmeli er olarak başvuruda bulunacak olanların boy ve kilo standart tablosu, sözleşmeli er nitelik belgesi, hastane sevk belgesi ya da aday bilgi formu gibi tüm belgeler Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er kılavuzu içerisinde yer alır.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.