SON DAKİKA
Hava Durumu

Milyonlarca kiracıya müjde: Ankara, İstanbul, İzmir için 1150 TL, diğer illerde 715, 810, 905 TL hesaplara aktarılıyor!

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2022 08:22
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2022 13:24
https://gazetebanka.com/
Milyonlarca kiracıya müjde: Ankara, İstanbul, İzmir için 1150 TL, diğer illerde 715, 810, 905 TL hesaplara aktarılıyor!

Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olduğunu ispat edebilen her vatandaşa, birçok devlet kurumu tarafından çeşitli alanlarda nakit desteği ya da diğer destek türleri verilmektedir. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri de kira yardımlarıdır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine, yaşadıkları şehrin emlak sektörü fiyatlarına göre değişmek ile birlikte belirli miktarlarda kira yardımı yapmaktadır. Söz konusu yardım ile ilgili tüm detaylar, haberimizde bulunmaktadır. Kira Yardımı Nedir, Kimler Faydalanabilir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri olan kira desteği, ilgili belgeler aracılığı ile ihtiyaç sahibi olduğunu ispat edebilen tüm vatandaşlara nakdi olarak yapılan bir yardım çeşididir. Yardım tutarları, ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşadıkları illere göre değişiklik göstermektedir. Kira Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır?

Devlette kira yardımı almak isteyen ihtiyaç sahipleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının İl Müdürlüklerine ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yardım başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu noktada vatandaşların kurumlara ibraz etmeleri gereken başvuru belgeleri şu şekildedir:
  • Başvuru formu
  • Kimlik kartı ya da sürücü belgesi
  • Fakirlik belgesi (muhtarlıktan alınacak)
  • Kira kontratı
Kira Yardımı Ne Kadar 2022? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan sosyal yardım modellerinden biri olan kira yardımı, vatandaşların oturdukları şehirler göre değişiklik göstermektedir. Bakanlığın resmi internet sitesinde tam listesi bulunan yardım tutarlarının bazıları, şu şekildedir:
  • Ankara- İzmir- İstanbul: 1.150 TL
  • Adana- Konya- Antalya- Bursa: 1.085 TL
  • Çanakkale- Tokat- Zonguldak: 905 TL
  • Şırnak- Düzce- Yozgat: 810 TL
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.