SON DAKİKA
Hava Durumu

Milli Savunma Bakanlığı 2022 personel alımı ilanını yayınladı: Farklı kadrolarda istihdam etmek üzere 8 bin personel alınacak!

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2022 19:34
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2022 16:58
https://gazetebanka.com/
Milli Savunma Bakanlığı 2022 personel alımı ilanını yayınladı: Farklı kadrolarda istihdam etmek üzere 8 bin personel alınacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilerek kariyerini ve dolayısı ile aylık kazancını garanti altına almak isteyen vatandaşlar, sene başından bu yana yayınlanan kamu personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Zorlu ekonomik şartların yaşandığı şu günlerde hem hayallerini peşinden koşmak hem de kariyer konusunda devlet güvencesi altına girmek isteyen adaylar, güncel ilanlar arasından kendilerine en uygun olanını seçmeye çalışıyorlar.

2022 yılına girildiğinden bu yana eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan pek çok kamu kurumu, yakın zaman öncesinde başvuru sürecini tamamlayarak personel istihdamlarını gerçekleştirdi. Bugün ise ilana yeni çıkan iki kamu kurumundan haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Komutanlığı, kadın ve erkek karışık olmak üzere binlerce adayı kurum kadrolarında istihdam edeceklerini duyurdu.

Sene başından bu yana birçok farklı alanda personel istihdamı gerçekleştiren kurumlardan birisi olan Milli Savunma Bakanlığı, hafta sonuna yeni bir duyuru ile başladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlığa bağlı olarak hizmet veren bazı kurumlara, farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere binlerce personelin alınacağı bilgisi kaydedildi. Bakanlık, söz konusu alımlara ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. BİNLERCE PERSONEL ALINACAK! Yeni güne yeni duyurular ile başlayan Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı, birçok farklı kadroda görevlendirmek üzere binlerce personeli kurum bünyesine dahil edeceklerini duyurdu. Kamu kurumları tarafından yayınlanan personel alımı ilanları, adaylar tarafından yakın takibe alındı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre kurum kadrosunda görevlendirilmek üzere kadın- erkek toplamda 8 bini aşkın asker alımı yapılacağı bilgisi kaydedildi. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine ise toplamda 7 bin 500 uzman erbaş alınacağı bildirildi. Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı’nın en az ilkokul mezunu birçok personeli de kurum bünyesinde istihdam edeceğinin bilgisi de verildi. MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ’NDE PERSONEL İSTİHDAMI!

Bugün yayınlanan personel alımı ilanlarına göre Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 2022 yılı dışarıdan muvazzaf subay alımı teminin gerçekleştirileceğinin bilgisi kaydedildi. Adayların farklı görevler kapsamında dış tabibi, tabip ve özel nitelikli beden eğitimi öğretmeni subay adayı olacakları bildirildi. TEMİNLER YAYINLANDI! Yeni güne yeni duyurular ile başlayan Milli Savunma Bakanlığı, ilgili personel istihdamlarının gerçekleştirilebilmeleri adına gereken teminleri de yayınladı. Söz konusu resmi sitede yayınlanan teminlerin başlıkları şu şekilde sıralandı:
  • Türk Silahlı Kuvvetlerine Kuvvet Komutanlıkların/ Milli Savunma Üniversitesi’nde görevlendirilmek üzere 2022 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini başvuru kılavuzu
  • Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 yılı dış kaynaktan tabip, dış tabibi ve özel nitelikli beden eğitimi öğretmeni subay aday adayı temini
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.