SON DAKİKA
Hava Durumu

Michael Saylor Bitcoin'i işaret etti! Elon Musk ise kendi yatırım tercihlerini açıkladı!

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 16:02
https://gazetebanka.com/
Michael Saylor Bitcoin'i işaret etti! Elon Musk ise kendi yatırım tercihlerini açıkladı!

Dünyadaki para dengelerinde gelinen noktada enflasyon rakamları istenmeyen seviyelere ulaşıyor. Mühendis iş adamı ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk Amerika'nın içinde bulunduğu sürece yönelik fikirlerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Elon Musk’a göre fiziksel ürünlere yöneliş bu süreçte kâr kazandıracak. Bunun dışında kripto paralara yönelik de fikirlerini dile getirdi. Şu anda Amerika'da enflasyon oranı yüzde 40 aşmış durumda. Zirve rakamlar söz konusuyken iş adamı bu ortamda nasıl kârlı çıkabileceğini Twitter hesabından yorumladı. Yaptığı açıklamada onlarca kişi tweetine beğeni yağdırdı. Elon Musk Twitter Hesabından Takipçilerine Soru Yöneltti!

Elon Musk enflasyon oranının gittikçe artış göstermesine yönelik olarak fikirlerini sosyal medya hesabından paylaştı. İlk attığı tweette takipçilerine bir soru yöneltti. Onlarca yorum ve on binlerce beğeni aldı. Elon Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşım da: “Önümüzdeki birkaç yıla dikkat çekerek olası enflasyon rakamları hakkında ne düşünüyorsunuz?” diyerek takipçilerine bir soru yöneltti. Amerika Tüketici Enflasyonu Zirve Noktalara Erişti! Elon Musk’a göre enflasyonda yaşanan baskı hammadde ve lojistik alanındaki eksiklikten kaynaklanıyor. Twitter üzerinden sorduğu soruya yönelik olarak MicroStrategy şirketinin kurucusu Michael Saylor konu üzerine fikirlerini paylaştı.

Saylor'a göre: “Yüksek enflasyon riskinden en çok etkilenecek olan zayıf para birimleri olacak. Amerika şu anda tüketici enflasyonun da en zirve noktaları görüyor. Varlık enflasyonu ise bunun iki katı seviyesinde olacak” diyerek fikirlerini paylaştı. Konuşmasının devamında: “Sermayenin değer getireceği noktada Bitcoin'e kaçış büyüyecek” yorumunda bulundu. Elon Musk Fikirlerini Açıkça Dile Getirdi! Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımına cevap veren MicroStrategy kurucusuna yönelik olarak Elon Musk: “Gelinen noktada bu sonuçlara ulaşılması tahmin edilemez değil” diyerek cevap verdi. E. Musk yatırımcılara da bir uyarıda bulundu.

“Süreçte enflasyonun etkisi ile dolar kuru yerine iyi prim almış hisse senedi ya da ev alınması yani fiziksel ürünlere yönelmek daha mantıklı olacaktır.” dedi. Süreçte kârlı çıkabilmek için fiziksel ürünlere yönelmeyi savunan Elon Musk bitcoin konusunda da yorum yaptı. “Merkeziyetsiz para birimleri içerisinde bitcoin, Dogecoin ve Ethereum gibi varlıklara sahip olduğunu ve bunları satmayı düşünmediğini” dile getirdi.

Gazetebanka.com sitesi yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman yorumları ve açıklamalarıdır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.