SON DAKİKA
Hava Durumu

Metaverse evrenine milyarlarca dolarlık yeni yatırım! Yeni evrenin sınırları genişliyor! Firmalar için 2025 geç olabilir!

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2022 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2022 13:55
https://gazetebanka.com/
Metaverse evrenine milyarlarca dolarlık yeni yatırım! Yeni evrenin sınırları genişliyor! Firmalar için 2025 geç olabilir!

Metaverse’e olan ilgi artıyor. Deloitte Kanada'nın teknoloji ve telekomünikasyon üzerine araştırma direktörü D.Stewart teknoloji alanında çalışma gösteren şirketlerin önümüzdeki süreçte Metaverse’de var olabilmeleri için milyarlarca dolarlık yatırım yapacaklarını ifade etti.

Direktör Duncan Stewart önümüzdeki yıllara yönelik Metaversenin geleceği üzerine değerlendirmelerde bulundu. Metaverse Teknoloji Firmaları için Büyük Bir Fırsat

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından hazırlanan TMT Öngörüleri 2022 raporunun tanıtımını yapabilmek için gelen Stewart, gelecekte firmaların Metaverse için 8 trilyon dolarlık bir fırsat barındırdıklarını ifade etti. Stewart: “Pek çok firma henüz bu kavram üzerine bir bilgi sahibi değil ancak pek bir çoğu bu işin parçası olmak amacıyla farklı işbirlikleri ve ortaklıklarla burada var olmaya çalışıyor” dedikten hemen sonra ekledi:

"Şu anda milyonlarca kişiye ait özel avatar yer alıyor. Kişiler buralarda ticaret ve alışveriş yapabiliyor. Yeni arkadaşlıklar kuruluyor, oyun oynanıyor, parti ve konserlere gidebiliyor. Bu sanal dünyada büyük bir çoğunluk oyun uygulamalarını kapsıyor. Tüm bu süreçte hizmetler ve ürünlere yönelik satın alımlar ve oyun uygulamaları kapalı bir noktada yer alıyor." "Yatırım Yapmak İsteyenler 2025 Çok Geç Olabilir!" D.Sweat teknoloji firmalarının Metaverse sektörünü daha da gelişkin hale getirebilmek için şu anda milyarlarca dolarlık yatırım yaptıklarını vurguladı. Yalnızca Facebook “Meta” uygulaması adı ile var olduktan sonra bu yıl en az 10 milyar dolarlık bir harcama yapmayı planladı” yorumunda bulundu. Eğer bu alanda yer almak isteniyorsa firma olarak sanal evrende yer alan fırsatları inceleyerek denemelerde bulunulması ve bir ön hazırlık yapılmasının önemli olacağını ifade etti.

Teknoloji firmalarına yönelik yaptığı konuşmada; "Yatırım yapmak isteyenler kararını verip harekete geçmelidirler” dedikten sonra Şu an geç gibi gözükmese de “2025’e kadar harekete geçmeyenler geç kalmış olacak" ifadesinde bulundu. Metaverse Yeni Yasal Düzenlemeler Gelmeli! Metaverse alanında 18 yaş altı kullanıcıların daha güvenilir bir ortam sunulabilmesi için yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade eden Stewart: “Burada para birimlerine yönelik olarak kara para aklama ya da çeşitli içerikleri düzenleme ve sansürleme gibi farklı konularda kapsamlı bir yasal düzenleme gerekli” diyerek sözlerini tamamladı.

Gazetebanka.com yatırım tavsiyesi vermez.

https://gazetebanka.com/borsadan-dolara-petrolden-hisse-senedine-her-seye-degindi-vakif-yatirimdan-dolar-euro-altin-gumus-borsa-viop-yorumlari-ve-hisse-onerileri/35472/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.