SON DAKİKA
Hava Durumu

MEMUR VE EMEKLİYE %40 ZAM MI GELİYOR? TEMMUZ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK? ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR...

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2022 09:42
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2022 09:42
https://gazetebanka.com/
MEMUR VE EMEKLİYE %40 ZAM MI GELİYOR? TEMMUZ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK? ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR...

Emekli ve memur maaşlarında ne kadar artış yaşanacak? Temmuz emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak belli mi? Tüm memur ve emekliler nefeslerini tuttu, heyecanlar gelişmeleri bekliyor. %40 zam bilgisi kulislerde dolanmaya başladı.

Emekli ve memur maaş zam oranları heyecanla bekleniyor: Çok önemli yüzde 40 detayı geldi! Memur Maaş Zammına Dair Açıklamalar Geliyor!
Milyonlarca memur ve emekli, Temmuz ayında yapılacak zamları beklerken hükümet kanadından peş peşe zam açıklaması geliyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, tüm çalışanlara %40 zam yapacaklarını söyledi.

Emekli ve memur maaş zam oranları heyecanla bekleniyor: Çok önemli yüzde 40 detayı geldi! Akbaşoğlu’ndan Zam, 3600 Ek Gösterge ve Öğrenci Affı Açıklamaları
Türkiye’de milyonlarca memur ve emekli vatandaş, Ocak ayında gelen zamların ardından yükselen enflasyon ile birlikte Temmuz ayını beklemeye başladı. Memur ve emekli maaşlarında, 6 aylık enflasyon verileri ışığında uygulanan zamlar, yılın ilk 6 aylık döneminde zirve seviyelere ulaşan enflasyon ile eridi. Yeni zam düzenlemesi için açıklamalar beklenirken, hükümet kanadından zamlar, 3600 ek gösterge ve EYT ile ilgili peş peşe açıklamalar gelmeye başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un zam açıklamalarından sonra bir yeni açıklama daha geldi.

Emekli ve Memur Maaş Zammına İlişkin En Detaylı Açıklama Geldi! “En Az Yüzde 40 Zam!” “Tüm Çalışanlara En Az Yüzde 40 Zam”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı’da dikkat çeken zam açıklamalarında bulundu. Akbaşoğlu öte yandan 3600 ek gösterge ve öğrenci affıyla ilgili olarak da dikkat çeken ifadeler dile getirdi. Gelecek hafta tüm çalışanların maaşına yüzde 40 zam yapacaklarını dile getiren Akbaşoğlu, “Dünya bir pandemi sürecinden geçiyor. Birtakım problemler ve sıkıntılar yaşıyoruz. Bunu da Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aşacağız. Çok kalmadı, haftaya bütün çalışanlarımıza en az yüzde 40 olmak üzere bütün maaş ve ücretlere zam şimdiden hayırlı olsun” sözlerini dile getirdi.

Emekli ve Memur Maaş Zammına İlişkin En Detaylı Açıklama Geldi! “En Az Yüzde 40 Zam!” 3600 Ek Gösterge Haftaya Meclise Geliyor
Zam açıklamalarının yanı sıra 3600 ek gösterge ve öğrenci affıyla ilgili de konuşan Akbaşoğlu, 3600 ek göstergenin de önümüzdeki hafta Mecliste görüşüleceğini dile getirdi. Akbaşoğlu konuya ilişkin açıklamasında “Bütün memurlarımızla ilgili 3600 ek göstergeyi de Allah’ın izniyle önümüzdeki hafta teklif olarak TBMM’ye getiriyoruz. Dolayısıyla işçimizi, çiftçimizi, memurumuzu, esnafımızı, sanayicimizi, toplumumuzun bütün kesimlerini alım gücünü artırmak suretiyle bu konuda daha büyük bir refah payını bütün toplum kesimleriyle paylaşacağız” dedi.

Emekli ve Memur Maaş Zammına İlişkin En Detaylı Açıklama Geldi! “En Az Yüzde 40 Zam!” Akbaşoğlu’ndan “Öğrenci Affı” Açıklaması
Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı’da yapmış olduğu açıklamalarda bir de öğrenci affına değindi ve “Gençler, ‘Öğrenci affı gelecek’ diyorduk değil mi? Üniversitede yarım kalan öğrenimlerini devam ettirebilsinler istiyordu yavrularımız” sözlerini dile getirdi. Akbaşoğlu açıklamasının devamında bu kanunun da Meclise verileceğini, terör irtibatı dışında ne süredir olursa olsun ilişiği kesilen tüm öğrenciler için af uygulanacağını belirtti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.