SON DAKİKA
Hava Durumu

Memur ve Emeklilerin Sabırsızlıkla Beklediği Zam Oranı Tarihine Az Kaldı! Mayıs Ayı Enflasyon Oranı ile Zam Tablosu Netleşecek!

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2022 20:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2022 14:18
https://gazetebanka.com/
Memur ve Emeklilerin Sabırsızlıkla Beklediği Zam Oranı Tarihine Az Kaldı! Mayıs Ayı Enflasyon Oranı ile Zam Tablosu Netleşecek!

Memur ve memur emeklileri ile SSK emeklilerinin sabırsızlıkla beklediği zam açıklamalarının tarihi yaklaştı. Mayıs ayı enflasyon oranının ne kadar olacağı 3 Haziran Cuma günü açıklanacak. Açıklanan oran doğrultusunda temmuz ayında ne kadar zam oranı alınacağına dair bir fikir oluşmuş olacak. Sonrasında ise 4 Temmuz tarihinde haziran ayı enflasyon oranı açıklanması ile ne kadar zam alınacağı netleşmiş olacak. İşte beklenen zam oranlarına dair ayrıntılar. Cumhurbaşkanı Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarla temmuz ayı enflasyon oranı farkı açıklamasından sonra yapılacak düzenlemeler ve zamlarla vatandaşın alım gücünün iyileştirilmesine dair çalışmalar yapılacağını belirtti. Mayıs Ayı Enflasyon Oranı Açıklaması Geçtiğimiz Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarına dair enflasyon oranları açıklandı. Mayıs ayının enflasyon oranı ise 3 Haziran 2022 Cuma günü açıklanacak. Cuma günü açıklanacak mayıs ayı enflasyon oranı ile birlikte 5 aylık enflasyon oranı açıklanmış olacak. Geriye haziran ayı oranı kalıyor. Haziran ayı enflasyon oranı da temmuz ayının ilk haftası açıklanması bekleniyor. Temmuz ayından sonra ise emeklilerin ne kadar zam alacakları kesinleşmiş olacak. Mayıs ayı oranının açıklanması ise 6 aylık enflasyon farkı zam oranının ne kadar olacağına dair ortalama bir tahminde bulunma imkânı sağlamakta. Memurlara Enflasyon Oranı Farkı

Geçtiğimiz 4 aylık enflasyon oranı göz önünde bulundurulunca memur ve memur emeklileri yüzde 24.71 oranında zam alınacağı kesinleşti. Temmuz ayında açıklanacak enflasyon oranı da bu rakamların üzerine eklenecek. Ayrıca memurlar ek olarak yüzde 7 toplu sözleşme zammı da almaktalar. Böylelikle temmuz ayı enflasyon oranı da eklenince memur ve memur emeklilerin ne kadar zam alacakları kesinleşecek. SSK Emeklilerine Enflasyon Oranı Farkı Temmuz ayında açıklanacak 6 aylık enflasyon oranı doğrultusunda SSK emeklilerinin ne kadar zam oranı alacakları belli olacak. Geçtiğimiz 4 ayın enflasyon oranı göz önünde bulundurulunca zam oranı şimdiden yüzde 31.71’i buldu. Temmuz ayında açıklanacak enflasyon oranı ile emeklilerin net olarak ne kadar zam alacakları kesinleşecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.