SON DAKİKA
Hava Durumu

Memur ve Emeklilerin Ne Kadar Zamlı Maaş Alacakları Netleşiyor! Yeni Tabloda En Düşük Maaş Ne Kadar Olacak?

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2022 15:04
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2022 12:53
https://gazetebanka.com/
Memur ve Emeklilerin Ne Kadar Zamlı Maaş Alacakları Netleşiyor! Yeni Tabloda En Düşük Maaş Ne Kadar Olacak?

5 aylık enflasyon oranı açıklanmasından sonra milyonlarca memur ve emeklilerin gözü kulağı bu haberde. Haziran ayına dair veriler ise temmuz ayında açıklanacak. Ancak şimdiden o tarihte ortalama enflasyon oranları tahmin edilmekte. Bu tahminler göz önünde bulunarak maaşlara ne kadar zam yapılacağı tablosu oluşmuş durumda. Söz konusu tahminler gerçekleşirse memur, işçi be BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının ne kadar olacağı haberin devamında… Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya Açıklamaları

Uzman Özgür Kaya yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Memurların 2022 yılının 6 aylık zamlarında yüzde 7 toplu sözleşme zammının kesin olduğunu ifade eden uzman maaş zamlarını memur ve memur emeklileri ile işçi ve BAĞ-KUR emeklileri olarak ayırmak gerektiğini belirtti.

Memur ve memur emeklilerinin alacakları tahmini zam 34,69 olarak tahmin edilmekte aynı oran BAĞ-KUR içinde geçerli. Haziran ayı oranı da tahmini yüzde 37-38 seviyelerinde düşünülmekte. Buna göre yeni zam doğrultusunda öğretmen maaşı 11.674 TL, polis maaşı 13.073 TL, hemşire maaşı 11,247 TL, en düşük emekli maaşı ise 5,776 TL’ye yükselecek. 2000 bin öncesi emekli olan işçiler ise 4.435 TL’ye, BAĞ-KUR en düşük maaşı ise 3.367 TL’ye yükselecek. Temmuz Ayında Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak? Kurban bayramının bu sene temmuz ayına denk gelmesi gözleri enflasyon oranı ile birlikte bayramda verilen ikramiyeye de çevirdi. 4 Temmuzda 6 aylık enflasyon oranı açıklaması yapılacak ve 9 Temmuzda kurban bayramı geçtiğimiz yıllarda 1100 TL olan bayram ikramiyesinin bu yıl enflasyon oranından dolayı zamlı alınması beklenmekte. Bu sene bayram ikramiyesinin 1.655, 61 TL olması bekleniyor. Devlet Yöneticilerinin Açıklamaları Yaşanan enflasyon oranları ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çalışanlar başta olmak üzere bütün vatandaşların gelirinin artacağını aradaki enflasyon oranı farkının kapatılacağını bunun için programların hazırlandığını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise, çalışanların ve emeklilerin haklarının korunacağını memurlar, işçiler ve emekliler için hazırlıkların yapıldığını belirtti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.