SON DAKİKA
Hava Durumu

Mahkeme, SEC – Ripple davasında bir kez daha Ripple lehine karar verdi!

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2022 01:52
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2022 17:56
https://gazetebanka.com/
Mahkeme, SEC – Ripple davasında bir kez daha Ripple lehine karar verdi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple’a ve şirketin 2 üst düzey yöneticisine “yasadışı menkul kıymet satışı” gerekçesi ile dava açtı. Aylardır devam eden davada henüz nihai sonuç belli olmadı ve artık birçok sektör temsilcisi bu davada sona yaklaşıldığını tahmin ediyor. Taraflar mahkemeye argümanlarını ve taleplerini sunmaya devam ederken, dava sürecinde kritik bir gelişme yaşandı.

Mahkeme, SEC – Ripple davasında bir kez daha Ripple lehine karar verdi!

Mahkemenin talebini kabul ettiği Ripple, SEC yetkililerinin bazı video görüntülerindeki kimliklerini doğrulayabilecek. Bu gelişme Ripple lehine önemli bir karar olarak öne çıkarken, birçok uzman isim mahkemenin vermiş olduğu bu kararın davanın gidişatını etkileyebileceğini belirtiyor. MAHKEMEDEN RIPPLE LEHİNE KARAR SEC davasında Ripple, kısa bir süre önce mahkemeden bir talepte bulunmuş ve bazı üst düzey SEC yetkililerinin bulunduğu bazı video görüntülerini incelemek istemişti. Söz konusu görüntülerdeki kişilerin kimliklerini doğrulamak isteyen Ripple, talebine karşılık davaya bakan Sulh Hakimi Sarah Netburn'dan onay aldı. Ripple’ın incelemek istediği görüntülerin yer aldığı platformlar, kullanıcıların içeriklerin kopyalarını indirmesine izin vermiyordu ve bu nedenle davalı kişilerin mahkeme izni alması gerekiyordu.

Mahkeme, SEC – Ripple davasında bir kez daha Ripple lehine karar verdi! RIPPLE MAHKEMEYE TALEPLERİNİ İLETTİ SEC, Ripple’ın araştırmayı yeniden başlatmayı kabul etmesi halinde bu talebi kabul edeceğini belirtmişti ancak Ripple, kendi iddialarını destekleyeceğini düşündüğü video argümanını elde etmek için birkaç mahkeme celbi sunmak istedi. Böylece Ripple, bu talebiyle araştırmayı yeniden başlatmayı talep etmediğini ifade etti. Ripple ayrıca Ağustos sonundaki hızlı araştırma sürecinin bitmesinden önce istekleri olduğunu da mahkemeye iletti.

Mahkeme, SEC – Ripple davasında bir kez daha Ripple lehine karar verdi! DAKİM NETBURN, SEC’NİN ARGÜMANINI GÖRMEZDEN GELDİ Hakim Netburn, Ripple’ın bazı SEC yetkililerinin video görüntülerini incelemek istemesindeki kararında, SEC’nin sanıkların “hızlı araştırmayı yeniden başlatma konusundaki” argümanını da görmezden geldi. Davacı taraf, 8 Ağustos tarihinde sunduğu bir mektupta, sanıkların hızlı araştırmanın yeniden başlatılması yönündeki talebe karşı hiçbir tavır almadığını belirtmişti.

SEC ile Ripple arasındaki davayı yakından takip eden Hogan & Hogan Hukuk Bürosu avukatı ve ortağı Jeremy Hogan, yaptığı açıklamada kimlik doğrulamanın “standart” işlemler arasında olduğunu ve bu nedenle bu talebi yerine getirmenin de bu kadar zor olmaması gerektiğini ifade etti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.