SON DAKİKA
Hava Durumu

Maaş promosyonlarında yeni kararlar: polisler için 27 bin TL kesinleşti; jandarmalarınki her an 40 TL olabilir!

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 14:04
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 12:55
https://gazetebanka.com/
Maaş promosyonlarında yeni kararlar: polisler için 27 bin TL kesinleşti; jandarmalarınki her an 40 TL olabilir!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin maaşlarına bankalar tarağından ödenen banka promosyonlarında bir karara daha varıldı. Bir süre önce yeni promosyon miktarını belirlemek için Vakıfbank ile masaya oturan Emniyet Genel Müdürlüğü, üç yıl için 27 bin TL promosyonun altına imza attı. Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığı personeli de yeni promosyon talebini açıkladı. EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN POLİSLERİN PROMOSYONLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ Bir süredir Vakıfbank ile aralarında devam eden promosyon anlaşmasının tamamlanmasının ardından kamuoyuna yeni promosyon tutarını bildiren Emniyet Genel Müdürlüğü, gerçekleştirdiği; “Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18. Mart 2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti. Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır” duyurusu ile üç yıllık tutarın 27 bin TL olarak peşin bir şekilde polislere ödeneceğini duyurdu. PROMOSYON TARİHİ 1 KASIM 2022 OLARAK BELİRLENDİ

Açıklamalarının devamında yeni promosyonun geçerli olacağı tarihi de kamuoyu ile paylaşan Emniyet Genel Müdürlüğü, yazılı olarak gerçekleştirdiği basın açıklamasında; “Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır. Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi. JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONELİNİN PROMOSYON TALEBİ BELLİ OLDU Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Vakıfbank ile gerçekleştirdiği promosyon görüşmelerinin karara bağlanmasının ardından gözler bu kez yaklaşık 200 bin personeli bulunan Jandarma Genel Komutanlığı’na çevrildi. Mevcut sözleşme kapsamında aylık 500 lira maaş promosyonu alan Jandarma Genel Komutanlığı personelleri, bağlı oldukları İçişleri Bakanlığı’na promosyon ücretlerinde artış yapılması talebinde bulundu. Görüşmelerin banka ile başladığı öğrenilirken; Jandarma Genel Komutanlığı’nın personellerinin en az 40 bin TL promosyon istediği ve bu promosyonun üç eşit taksitle peşin bir şekilde ödenmesini teklif ettiği öne sürüldü.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.