SON DAKİKA
Hava Durumu

Liste giderek kabarıyor: Ödenen il sayısı 32 oldu! İşte 16 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi!

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2022 01:04
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2022 01:04
https://gazetebanka.com/
Liste giderek kabarıyor: Ödenen il sayısı 32 oldu! İşte 16 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi!

Evde bakım maaşı ödemeleri son sürat devam ediyor! T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından il bazında yapılan ödemelerde bugün itibari ile 32 ilde ödemeler tamamlandı. Engelli bakım parası şartlarını yerine getiren hak sahiplerinin ikamet ettikleri illere göre her ayın ikinci haftasından sonra başlayan ödemeler, e-Devlet ve SMS ile evde bakım aylığı sorgulama yapılarak teyit edilebilir. Listeye eklenen Adana, Sakarya, Batman ve Düzce gibi illerin ardından 16 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller toplam 32’ye yükseldi. İşte bakıma muhtaç aylığı yatan illerin tam listesi! 16 MART 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ? Bugün listeye eklenen dört ille birlikte 16 Mart 2022 tarihinde toplam 32 ilde engelli bakım ödemeleri tamamlandı:

* Tokat

* Kırşehir

* Bolu

* Osmaniye

* Ordu

* Afyonkarahisar

* Hatay

* Çanakkale

* Aksaray

* İzmir

* Antalya

* Diyarbakır

* Ankara

* Kırıkkale

* Balıkesir

* İstanbul

* Konya

* Kocaeli

* Şanlıurfa

* Niğde

* Bilecik

* Uşak

* Gaziantep

* Manisa

* Mersin

* Çorum

* Samsun

* Bursa

* Adana

* Batman

* Düzce

* Sakarya KİMLER ENGELLİ BAKIM MAAŞINA BAŞVURABİLİR, ŞARTLARI NELERDİR? Engelli bakım aylığı başvurularında aranan üç şart şu şekildedir:

* Engelli bireyin tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınan sağlık raporunda, “Ağır Engelli” kutucuğu işaretli olmalıdır.

* Rapor ile ağır engelli olduğu belirtilen bireyin temel ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için bakıma muhtaç olması gereklidir.

* Aylığa başvuran kişinin hane içinde, kişi başına asgari ücretin 2/3’ünden (2.835 TL) az gelir düşmesi istenir. 2022 EVDE BAKIM PARASI KAÇ LİRA OLDU? Evde bakım maaşlarına yeni yılda yapılan zamla birlikte tutar 2.354 TL’ye yükseldi. Temmuz ayında yapılacak zamma kadar engelli bakım paraları 2.354 lira olarak hak sahiplerine ödenmeye devam edecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.