SON DAKİKA
Hava Durumu

Küresel ekonomide gelecek günler korkutuyor: Hayat pahalılığının önüne geçmek mümkün olmayacak!

Haber Giriş Tarihi: 24.08.2022 20:37
Haber Güncellenme Tarihi: 24.08.2022 13:14
https://gazetebanka.com/
Küresel ekonomide gelecek günler korkutuyor: Hayat pahalılığının önüne geçmek mümkün olmayacak!

Amerika merkezli haber sitesi VICE ekonomik olarak fiyat artışının önümüzdeki yıllarda kalıcı olabileceğini söyledi. Ekonomistler hayat pahalılığının artarak devam edeceğini ve hiçbir zaman azalma göstermeyeceğini düşünüyor. “HALK TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDA KALIYOR” Ekonomi üzerine düzenlediği eşitlikçi politikaları ile tanınan girişimci Rakeen Mabud: "Büyük şirketler, halkın barınma ve doğalgaz gibi gerekliliklerine yönelik fiyat artışlarına tahammül etmek zorunda bunun farkındalar. Geçmiş döneme bakıldığında özellikle İkinci Dünya Savaşından beri fiyatlar düzeyli şekilde artış gösteriyor. Özellikle büyük bir sıçrama yaşandığı andan itibaren uzun bir süre kalıcı olarak fiyatlarda yükselme fark edilebiliyor" dedi. KONUT PİYASALARINDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR!

Amerika'da sadece ürünlerin rakamları değil konut piyasasında da önlenemez bir artış söz konusu. Konu üzerine girişimci Rakeen Mabud: "Konut piyasaları enflasyonun artışı ile beraber artıyor. Hem kira fiyatları hem de konut fiyatları yükselişini sürdürüyor. Yatırım şirketlerine bakılacak olunursa bu gidişattan oldukça memnun gözüküyorlar" dedi.

Konut fiyatlarındaki artış sadece konut piyasasında değil petrol ve tıbbi ürünlerde de öne çıkıyor. Konu üzerine Danışmanlık hizmeti sunan Econ One şirketi temsilcisi Hal Singer: " Fiyatlarda düşüş fikri pek de kolay gerçekleşmiyor. Yeni bir fiyat belirlendikten sonra firmalar fiyatları aşağı çekmekte istekli davranmıyor. Tüketicilerin çoktan bu yüksek fiyatları kabullendiklerini düşünüyorlar" dedi. ABD KÜRESEL ENFLASYONA KARŞI BİR TAKIM ÖNLEMLER ALIYOR! Yükselen fiyatlara karşın Amerika başkanı Joe Biden geçtiğimiz hafta iklim, sağlık ve vergi düzenlemelerine yönelik yeni bir yasaya imza attı. Hedefte enflasyonun düşürülmesi yer alıyor. Biden konuşmasında: “Enflasyon düşürme yasası kapsamında 10 yıl içerisinde bütçe açığının 300 milyar dolar üzerinde azaltılmayı hedeflendiğini söyledi.”

Yapılan açıklamada zenginlerden alınan vergilerin adil payı ödemesi kapsamında yeniden değerlendirildiğini ayrıca büyük şirketlerin minimum %15 kurum vergisi ödeyeceklerinin resmen duyurmuştu. Yükselen enflasyona yönelik alınan bu tedbirler henüz fiyatlarda ve enflasyonda belirgin bir farklılığı ortaya koymuş değil.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.