SON DAKİKA
Hava Durumu

KOSGEB Yepyeni Hibe Desteğini Duyurdu! Başvuruda Bulunana 50 Bin TL Anında Hibe Edilecek!

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2022 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2022 15:18
https://gazetebanka.com/
KOSGEB Yepyeni Hibe Desteğini Duyurdu! Başvuruda Bulunana 50 Bin TL Anında Hibe Edilecek!

Türkiye’de istihdamın güçlendirilmesi, kadın girişimcilerin istihdam sahalarında daha fazla yer alması, işsizlik sorunlarının minimuma indirilmesi ve işsizliğin önüne geçilmesi için mücadele veren kurum ve kuruluşlar arasında yer alan KOSGEB, mobilya üretip satmak isteyen girişimciler için yeni hibe destek programını açıkladı. Mobilya sektörü için geçerli olan bu hibe desteğinde, şartları ve kriterleri karşılayan, başvuruda bulunan girişimcilere 50 bin TL hibe verilecek. Ayrıca söz konusu destekler bu hibe paketiyle sınırlı kalmayacak ve 50 bin TL’nin yeterli olması durumunda, daha fazla desteğe ihtiyaç duyanlara ise faizsiz, geri ödemeli 100 bin TL kredi desteği sağlanacak. İşte detaylar…

KOSGEB Yepyeni Hibe Desteğini Duyurdu! Başvuruda Bulunana 50 Bin TL Anında Hibe Edilecek! KOSGEB’den Hibe ve Kredi Desteği
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), mobilya sektörünü kapsayan yeni bir hibe destek programı başlattı. KOSGEB tarafından başlatılan “Mobilya İmalatı Hibe Desteği” paketi kapsamında, mobilya üretip satmak isteyen girişimcilere, şartları karşılamaları durumunda hem hibe desteği sağlanacak hem de hibenin yetersiz kalması halinde faizsiz geri ödemeli 100 bin TL kredi desteği sağlanacak.

KOSGEB Yepyeni Hibe Desteğini Duyurdu! Başvuruda Bulunana 50 Bin TL Anında Hibe Edilecek! Hangi Sektör İçin Bu Hibe Kullanılabilecek?
KOSGEB tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Destek, fabrikalarda kendi ürettiği mobilyaları satmak için bir dükkan açmak isteyen vatandaşlara verilmektedir. KOSGEB’den mobilya imalat desteği kredisini almak isteyen girişimci bireylerin, öncelikle hangi türden mobilya üretimi yapacağına karar vermesi gerekmektedir” ifadeleri yer aldı. Söz konusu açıklamada bu hibe desteğinden yararlanmak isteyenlerin, mobilya kodlarını öğrenmeleri gerektiği ve destekten “C-31” kodlu mobilya üretimi yapanların yararlanabilecekleri belirtildi.

KOSGEB Yepyeni Hibe Desteğini Duyurdu! Başvuruda Bulunana 50 Bin TL Anında Hibe Edilecek! Kimler Destekten Yararlanabilecek?
KOSGEB’in sunacağı mobilya imalatı hibe desteğinden yararlanmak isteyenlerin şu şartları karşılaması gerekiyor:
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • KOSGEB Girişimcilik Sertifikası sahibi olmak,
  • KOSGEB Mobilya İş Planına sahip olmak.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.