SON DAKİKA
Hava Durumu

Kızlık Zarı Dikimi

.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2022 10:08
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 11:07
https://gazetebanka.com/
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı hassas dizayna sahiptir. Bu nedenle en küçük darbelerden dahi etkilenerek yırtılabilir. Bu durumda tıbbi olarak kızlık zarı dikimi ameliyatı uygulanabilir. İşlem kısa süreli olduğundan hastan zaman kaybı yaşamaz. Ayrıca işlem fiyatları bugün indirimli olarak sunulur. Dolaysıyla hasta ekonomik anlamda da avantajlı kalabilir.Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?


Yukarıda da vurguladığımız üzere kızlık zarları ince ve hassas yapıya sahiptir. Bu kısım vajinal bölgenin en zayıf noktasıdır. Bu nedenle en hafif darbeler karşısında dahi kolayca yırtılabilir. Kızlık zarlarının yapısı hastalar arasında farklılık gösterir.Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?


Kızlık zarları muayenesi doğrudan hastanın kızlık zarında yırtılma meydana gelip gelmediğinin kesin bir şekilde teşhis edilmesi açısından yapılır. Bu işlem sadece birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Kızlık zarları muayenesi genellikle fiziksel olarak yapılır.Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri


Hasta evinin konforunda kızlık zarı dikimi yöntemlerine bakabilir. Uygulama geçici ve kalıcı olmak üzere toplamda 2 farklı model üzerinden gerçekleştirilir. Fakat kızlık zarları dikimleri daha çok cerrahi girişim üzerinden gerçekleştirilir.Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?


Profesyonel doktor klinik merkezinden kızlık zarları dikimleri mümkündür. Fakat amatör türünden klinik merkezlerinde bu tarz işlemler riskli olarak uygulanabilir. Yeterli düzeyde donanımların olmaması ve uygulamayı yapan doktorun deneyimli olmaması işlemin başarısız olmasına neden olabiliyor. Bu nedenle kızlık zarı dikimlerinde hasta mutlaka profesyonel doktor klinik merkezi tercih etmelidir.Kürtaj Nedir?


Kızlık zarları dikimlerinde olduğu gibi kürtaj hakkında da merak edilen ayrıntılar söz konusudur. İşlem özellikle istenmeyen hamileliğin sonlandırılması açısından uygulanır. Kürtajlar da kızlık zarları dikimlerinde olduğu gibi jinekoloji uzmanları tarafından 0 garantili bir şekilde uygulanır. Hastanın ağrı duyması söz konusu değildir.Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?


İşlem daha çok istenmeyen gebeliğin sonlandırılması,düşük riskinin ortadan kaldırılması için yapılır. Bu durumda hastanın erkenden doktordan randevu alması tavsiye edilir.Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi ve Yapması Gerekenler


Kürtajlardan öncesinde hastanın dikkat etmesi ve yapması gerekenler detaylı değildir. Hastanın sadece işlemden 24 saat öncesinde sigara ve alkolden uzak durması,aşırı kafein tüketmemesi ve kullandığı ilaçlar hakkında ilgili doktoru bilgilendirmesi yeterlidir.Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?


Kürtajdan sonrasında da hastanın mutlaka doktor kontrolünde hareket etmesi tavsiye edilir. İşlemden 1 gün sonrasında olası kanamalarda hemen doktor klinik merkezine başvurulmalıdır. Uygulamadan sadece 1 hafta sonrasında ise iş ve sosyal hayatına devam edebilir.Kürtaj Fiyatları


Hastanın dikkat etmesi gerekenler arasında kürtajların fiyatlarının düşük olmasıdır. Birçok özel doktor klinik merkezlerinde halen kürtajlar yüksek fiyattan uygulanır. Bu da hastaların ekonomik anlamda dezavantajlı kalması demektir.Labioplasti Neden Uygulanır?


Labioplastiler doğrudan vajinanin iç dudaklarındaki sarkmaların yeniden ameliyat üzerinden toparlanması açısından uygulanır. Söz konusu sorun birçok hastalarda görüldüğünden labioplasti bugün daha sık olarak uygulanır.Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?


Uygulama sadece vajinasındaki iç dudakların sarkması ve kalitesini yitirdiği hastalarda uygulanabilir. Bu durum haricinde yöntemin farklı vajinal problemlerde uygulanması söz konusu değildir.En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?


En kaliteli labioplastinin tekniği kuşkusuz ki, ameliyat tekniğidir. İç dudaklardaki sarkmalar sadece ameliyat üzerinden yok edilebilir.Labioplasti Ameliyatı Fiyatları


Hasta dilediği zaman güncel labioplastilerin ameliyat ücretlerini doktor sitesinden de takip edebilir. Bu yönde ise en uygun doktor sitesi üzerinden söz konusu ameliyatı güvenle yaptırabilir. Labioplastinin ameliyat ücretleri ülkeler arası farklılık gösterir. Bu nedenle ameliyatı herhangi Avrupa ülkesinden yaptırmanız sizlere mali yönden pahalıya mal olabilir. Dolaysıyla diğer işlemlerde olduğu gibi labioplastinin ameliyatını da mümkünse Türkiye klinikleri üzerinden yaptırmanız ekonomik anlamda daha avantajlı kalmanızı sağlar. Ayrıca ameliyatınız konforlu ve son derece hijyenik bir ortamdan uygulanır. UYARI: Yazı, reklam içeriğidir. İçerikle alakalı tüm sorumluluk tanıtımı yapılan firmaya aittir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.